Primera: Bod za Valensiju u Baskiji, Malaga i Deportivo u jako lošoj situaciji

sreda 28.02.2018.
21:31

U okviru 26. kola španske Primere, večeras su od 19 i 30 sati odigrana tri duela.

Atletik Bilbao je na "San Mamesu" ugostio Valensiju, na kraju nije bilo pobednika, meč je okončan sa 1:1 (0:1).

Poveli su gosti u 23. minutu, strelac je bio Žofri Kondogbija.

Nekih 13 minuta kasnije, velika prilika za Bilbao, sudija je pokazao na belu tačku nakon starta Murilja, Aduriz je preuzeo odgovornost, ali je Neto pročitao iskusnog napadača Bilbaa i sjajnom paradom sačuvao mrežu.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, a onda je nakon samo tri minuta igre u nastavku Oskar de Markos poravnao rezultat.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Bilbao je bio opasniji, dobre prilike su imali Aduriz i Raul Garsija, ali je ostalo 1:1.

Sedorfov Deportivo je sve bliži španskoj Segundi, sada su poraženi od Hetafea na "Alfonso Perezu" sa 3:0 (2:0).

Domaćin je poveo u 40. minutu preko Anhela, da bi samo četiri minuta kasnije Boveda postigao autogol, Hetafe je imao dva gola viška.

Sve je bilo jasno u 82. minutu, kada je Molina povisio prednost domaćina na 3:0 i tako postavio konačan rezultat susreta.

Malaga i dalje "drži fenjer", poslednji su na tabeli, a to se skorije neće promeniti. Sada su doživeli poraz na svom stadionu protiv Sevilje, ekipa Vinćenca Montele slavila je sa 0:1 (0:1).

Gol odluke pao je još u 15. minutu, strelac je bio Korea, na asistenciju Nolita.

Mogla je Sevilja i ubedljivije da slavi u derbiju Andaluzije, gol Ben Jedera pred kraj prvog dela igre je poništen, a onda je u finišu susreta Himenezu krajnjim naporom uspeo da zaustavi udarac Franka Vaskeza.

Na kraju samo 0:1, Malaga ostaje na 13 osvojenih bodova.