nedelja 28.04.2019.
16:01

Ekipa iz pregrađa Madrida pred ispisivanjem istorije.

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

U okviru 35. kola španske Primere, Đirona je na "Montiliviju" dočekala Sevilju, katalonski sastav slavio je sa 1:0 (0:0) i tako naneo težak udarac Andalužanima u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći fudbaleri, igrao se 33. minut kada je Bernardo dobro tukao glavom, ali je Vačlik uspeo da odbrani njegov pokušaj.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Đirona došla do prednosti, Portu je bio strelac.

Sevilja nije uspevala da stvori ozbiljniju šansu pred golom rivala u nastavku, u petom minutu nadoknade su ostali i sa igračem manje, jer je Banega zaradio direktan crveni karton.

Sevilja ostaje peta na tri kola do kraja, Hetafe ima isti broj bodova na četvrtom mestu, ali i utakmicu manje. Đirona je ostvarila bitan trijumf u borbi za opstanak, sada su prvi iznad crte sa dva boda više od Valjadolida.