Primera - Levante "pogurao" Valjekano ka Segundi

Autor: Stefan Matić
subota 04.05.2019.
14:55

Domaćin bio izuzetno raspoložen i pored promašenog penala uspeli da zabeleže ubedljivu pobedu.

EPA-EFE/JUAN CARLOS CARDENAS

Levante postigao četiri gola protiv Rajo Valjekana čime je goste pogurao ka relegaciji u niži rang španskog fudbala.

Gosti su potom krenuli da napadaju, ali su ubrzo mogli da gube i sa 2:0. Na njihovu sreću najstrožu kaznu ne koristi Hoze Morales, Garsija je odlično intervenisao.

Levante ipak dolazi do drugog gola tik pred kraj prvog poluvremena, igrao se 43. minutu kada korner najbolje koristi Ruben Vezo i udvostručuje prednost svog tima.

U nastavku gosti iz Valjekasa imaju inicijativu što im donosi gol u 71. minutu, odličnu loptu na petercu dobija Garsija koji tako vraća Valjekano u igru.

Ubrzo nakon toga vezni igrač gostiju Embarba dobija dva žuta u periodu od samo četiri minuta.

Samo četiri minuta posle crvenog kartona gostiju, napadač domaćih Jason overava pobedu svog tima.

U nadoknadi drugog poluvremena Enis Bardi postiže četvrti gol za Levante koji su znali kako da iskoriste prednost igrača više.