nedelja 07.02.2021.
16:15
Izvor: Sportske.net, Beta

Ekipa iz Baskije opravdala ulogu favorita.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas na svom terenu Kadiz sa 4:1, u utakmici 22. kola španskog prvenstva.

Dvostruki strelci bili su Mikel Ojarsabal iz penala u 26. minutu i pogotkom u 34. minutu i Aleksandar Isak, koji je golove postigao u 54. i 59. minutu.

Gostujući tim je od trećeg minuta nadoknade prvog poluvremena igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Markos Mauro. Jedini gol za goste postigao je Hairo Iskeredo u 65. minutu.

Srpski internacionalac Ivan Šaponjić odigrao je poslednjih pola sata meča, međutim nije uspeo da spasi Kadiz od poraza.

Sosijedad je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i posle devetog trijumfa u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 35 bodova.

Kadiz je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 10. u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 24 boda.