nedelja 07.04.2019.
18:17

Veliki korak Andalužana u borbi za plasman u najjače evropsko takmičenje.

twitter.com/LaLiga

U 31. kolu španske Primere, fudbaleri ostvarili su pobedu u Valjadolidu gde su slavili protiv domaćina rezultatom 2:0.

Gosti iz Andaluzije su imali i više od igre što se moglo i videti na terenu gde je nakon pokušaja Merkada, mrežu Valjadolida pogodio Ben Jeder. Međutim, on je poništen zbog prekršaja.

Opasan je bio Francuz i u drugom poluvremenu, ali je domaćin bio taj koji je bio veoma blizu šanse da izjednači. Nakon sporne situacije u 66. minutu sudija Sančez menja svoju odluku i umesto penala za Valjadolid daje znak da se nastavi igra.

Sevilja i pored terenske inicijatice nije uspela da slomi otpor domaće ekipe sve do 84. minuta kada je Roke Mesa promešao odbranu rivala i preciznim udarcem savladao Masipa sa ivice kaznenog prostora.

Svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Munir El Hadadi golom u drugom minutu nadoknade vremena.