nedelja 05.01.2020.
15:54

Sjajan meč u San Sebastijanu.

EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA

Uz malo sreće i dobre VAR odluke Viljareal preokrenuo i dobio Real Sosijedad (2:1).

Domaćin je imao veću inicijativu tokom prvog dela igre, Vilian Žoze dovodi Sosijedad u vođstvo na asistenciju Portua, igrao se 22. minut,

U nastavku je svoj šut oprobao i Odegard, ali je Norvežanin zamalo bio neprecizan.

Drugo poluvreme počinje dosta boljom igrom gostiju, Čukvueze je bio prava napast za domaće. Napadač Viljareala pada u kaznenom prostoru Sosijedada u 57. minutu, igra se nastavila da bi sudiji Sančezu VAR pomoćnici sugerisali da se radi o penalu.

Trigeros minut kasnije sigurnim udarcem izjednačuje na 1:1. Mogao je to biti preokret u dva minuta, ali je gol Čukvuezea minut i po kasnije poništen zbog ofsajda.

Gosti stižu prvi put do vođstva, Santi Kazorla odlično kruniše jedan dugi napad Viljareala. Sudija Sančez u prvom mahu poništava gol, ali VAR spašava goste i donosi im potvrdu da je Španac bio na ivici ofsajd linije, tako da gol stoji.

Viljareal vodi 2:1 od 74. minuta što je ostao rezultat do kraja meča. "Žuta podmornica" upisuje treću pobedu zaredom u prvenstvu.