PSŽ spakovao SEDAM golova aktuelnom šampionu i titulu vratio u prestonicu!

nedelja 15.04.2018.
22:56

Fudbaleri Pari sen Žermena pobedom u 33. kolu došli su do svoje sedme titule u istoriji kluba.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Izabranici Unaja Emerija overili su titulu u Francuskoj na pet kola do kraja, kako su ubedljivim trijumfom od čak 7:1 (4:1) pobegli aktuelnim šampionima na nedostižnih 17 bodova prednosti.

Sve je počelo još u 15. minutu, kada je PSŽ stigao do prednosti od 1:0 preko Lo Selsa.

U narednih 12 minuta, domaćin postiže još tri gola!

Najpre je Kavani u 17. minutu pogodio na asistenciju Berčičea i tako se izjednačio sa Zlatanom Ibrahimovićem na prvom mestu liste strelaca Parižana u Ligi 1, bio je to njegov 113. gol u francuskom šampionatu u dresu "Svetaca".

Već u 20. minutu, 3:0, ovoga puta prelep gol postiže Di Marija, Kavani je upisao asistenciju.

Igrao se 27. minut, kada je Lo Selso postigao svoj drugi gol na utakmici, ovoga puta asistent njegov zemljak Havijer Pastore.

Do kraja prvog dela igre Monako uspeva da se trgne, postižu pogodak, strelac je bio Roni Lopes.

Golove iz prvog dela igre pogledajte OVDE.

Ipak, to je bilo sve od "Kneževa" večeras, kako se u drugom poluvremenu nastavio šou "Svetaca".

Nakon 13 minuta igre u nastavku, Di Marija postiže svoj drugi gol na utakmici, Pastore beleži drugu asistenciju.

U 76. minutu pao je i šesti gol Parižana, Falkao nespretno reaguje u svom kaznenom prostoru, nakon kornera Parižana sa leve strane i nesrećno matira svog golmana u pokušaju da izbaci loptu u novi korner.

Ni tu se PSŽ nije zaustavio, igrao se 86. minut, kada je Julijan Draksler postavio konačnih 7:1 u korist novog prvaka Francuske.

Kao što smo napisali, PSŽ je na pet kola do kraja na nedostižnih 17 bodova od Monaka, dok "Kneževima" ostaje da se do kraja sezone izbore za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, kako Lionu i Marseju beže četiri boda.