Realova potera za Barsom se nastavlja

Autor: Boban Filipović
sreda 29.04.2015.
21:54

'Merengesi' savladali Alemeriju na 'Bernabeu', vezali šestu prvenstvenu pobedu u nizu i ponovo su na dva boda zaostatka u odnosu na lidera i najljućeg rivala. Sevilja se trijumfom u Baskiji privremeno vratila na četvrto mesto, Selta u finišu došla do mini

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Real se dugo mučio pred svojom publikom sa davljenikom iz Andaluzije, Almerija je uspešno odolevala sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena, a onda je sevnula bomba Hamesa Rodrigeza.

Kolumbijac je naleteo na loptu nakon jedne, ne tako spretne intervencije gostujuće odbrane, opalio iz prve i poslao loptu pod prečku u svom stilu. Evrogol, gol za TV špice, Ruben nije imao nikakve šanse.

Bio je to 100. prvenstveni gol 'Kraljevskog kluba' ove sezone.

Već u četvrtom minutu igre u nastavku prednost 'Merengesa' je duplirana, Dos Santos je nespretnoim klizećim startom zatresao sopstvenu mrežu želeći da spreči laganu egzekuciju Kristijana Ronalda iz peterca. Golu pre prethodio pas Tonija Krosa sa desnog boka namenjen Portugalcu koji je bio ofsajdu.

Sledi period zatišja, a onda Ćićarito Ernandez na 15 minuta pre kraja utakmice propušta veliku priliku da nastavi golgetersku seriju koju je započeo u revanš meču 1/4 finala protiv Atletika.

Međutim, Rubenova mreža se zatresla treći put u 85. minutu, strelac je bio Alvareo Arbeloa za konačnih 3:0, Ronaldo se razbesneo što bek 'Merengesa' nije propustio loptu kako bi uvećao svoj golgeterski saldo.

Spain Soccer La Liga

Suma sumarum, šesta pobeda u nizu u Primeri za Real koji se vratio na dva boda zaostatka u odnosu na Barselonu na četiri kola pre kraja. Pored svega toga, Kristijano Ronaldo je nakon poslednjeg sudijskog zvužduka bio vidno nezadovoljan što mu se večeras "nije dalo" da zatrese mrežu, možda razlog treba tražiti u tome što mu je Leo Mesi prišao na samo gol zaostatka u trci za najboljeg strelca Primere ove sezone.

Golove sa 'Bernabeua' pogledajte OVDE.

Sevilja je nastavila sa dobrim partijama, večeras je polufinalista Lige Evrope odneo ceo plen iz Eibara.

Karlos Baka je sa dva gola u prvih 15 minuta najavio pobedu gostiju iz Andaluzije, davlejnik iz Baskije se vratio u meč početkom drugog poluvremena kada je Piovakari pronašao put do mreže Rika, ali nade domaćina da može da ostane neporažen raspršio je iskusni Hose Antonio Rejes u 64. minutu za konačnih 1:3.

Dodajmo da je Dejan Lekić odigrao poslednjih 10-ak minuta, ali nejgov ulazak u igru nije doneo nikakav boljitak Eibaru koji je, kao i Almerija, na dva boda od zone ispadanja.

Sevilja se ovim trijumfom vratila na poziciju broj četiri na tabeli, poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali Valensija bi mogla da se vrati na istu ukoliko sutra ostane neporažena u gostima kod Rajo Valjekana.

U duelu između Selte i Malage na 'Balaidosu' nije bilo golova sve do 89. minuta, kada Nolito postiže gol i donosi tri boda domaćinu, a gostima iz Andaluzije svodi na teoriju šanse da izađu na evroscenu naredne sezone.

73 Komentara

Thursday, 30.04.2015
22:54

Barsa lagano odradjuje sve do kraja.

ppera 1
01:56

Kako se samo iznervirao kada mu Dos Santos skinuo zicer i sam sebi zabio gol. Al' to nije ništa kako ga je tek Arbeloa iznervirao kada mu je skinuo i drugi zicer. Kakav lik... :-)

cule
00:31

ovaj james je odlican igrac, jesu ga dosta platili, ali s obzirom da ima tek 23 godine isplatice im se itekako

Bojan Aleksic
00:18

Los je Real bio, ali bolji od protivnika. Rodrigez je majstor, svaku utakmicu izvede neki strasno dobar potez. Kod gola Ronalda kako ste vi napisali, a u stvari je bio autogol, je bio cist ofsajd. Apsolutno cist i evidentan. Mislim da je gol trebao biti ponisten iako Ronaldo nije dirao loptu jer je uticao na igru. Ali u svakom slucaju Real je zasluzio bodove. Sa ovakvom igrom ce se dobro oznojiti protiv Sevilje.

realmadridSR4
19:38

Kako je Ronaldo uticao na igru ako je bio iza igraca koji je dao gol?

Barça el honor
Wednesday, 29.04.2015
23:19

Dzejms dao golcinu,ne zna covek da postigne neki lak i jednostavan gol,sve daje lepe golove :) drugi gol mislim da je autogol

pasa
19:53

Bio je Hese igracina prije ozljede al kako se je vratio ne lici na onog igraca, svaku loptu gubi,

Hala Madrid 10!
23:05

3 boda su u dzepu nastavlja se potera,Barselona je pod pritiskom.

StormyLBZ
23:53

Barsa pod pritiskom??? Pa oni igraju sa Cordobom, a Real sa Seviljom u Andaluziji!!! Moras malo pratiti raspored Reala, ne samo Ronalda!

Don Andres
13:52

hahaha.. dalibor je brat nas

Stefan voli Real!
22:53

Prvo poluvreme jako mlitavo,u 2 su stvari dosle na svom mestu jos jedna golcina Dzejmsa momak dominira pojacanje sezone u Primeri definitivno!

LuisSuarezFB
23:28

Pored Jamesa je svakako i Luis Suarez a uzmimo u obzir da nije igrao dva meseca. James se isto kao i Suarez tesko uklopio na pocetku ali sada briljiraju. Daju golove, asistiraju..

Don Andres
13:58

suarez 22 gola i 18 asistencija za barsu ove sezone, rodrigez 15 golova i 12 asistencija i kaze 'stefan voli real' bolji utisak ostavio rodrigez

01:49

Jeste,ali vi ste pljuvali po Hamesu mnogo pogotovu tvoje kolege ja za Suareza nisam nista lose rekao,ali kada se sve sabere bolji je utisak Hames ostavio.

El Capitan
00:17

Nije igrao ni James 2 mjeseca :)

R.M. Zauvijek
22:20

Nema odustajanja sve dok postoji i najmanja sansa za osvajanje titule!

Dzikiii
22:20

Od preostalih utakmica Reala u ligi, Sevilla i Valencia su im ''najveca'' opasnost, mada sa ovakvom igrom lagano mogu doci do pobeda na tim mecevima..Nastavice se ova potera barem do 36-og kola gde ce Barsa igrati sa Sociedadom, ili u predposlednjem (37-om) kolu protiv Atletika..Cekamo kikseve Katalonaca!!

John McClane
22:30

Barsa docekuje Sosijedad, sto znaci da nema sanse da kiksnu. Prije ce Real kod Espanjola kiksnuti u gostima. Uglavnom Real ima Sevilju i Valensiju, a Barsa Atletika

Nemanja K Xavi
22:40

Barsa sa Sosijedadom igra kuci, tako da ne znam sta tu cekate, jedino mozete da cekate 7 golova u mrezi Sosijedada...

Legenda BDS
22:18

Šta on misli da je jedini na terenu

23:05
Nikola M.
22:14

Mučio se Real do trenutka kad je Rodrigez postigao onu golčinu, posle, u drugom poluvremenu, rutinski do kraja. Mogao je Ćićara do gola, da nastavi golgetersku seriju, ali je barem upisao lepu asistenciju.

El Capitan
22:42

Dajte Ćićaru brata :) Mnogo gotivan igrač,nadam se da će ga otkupiti.

El Capitan
22:11

James braćo James!Kakav igrač!Neću pisati puno jer će biti naravno blokirano.Potjera se nastavlja,kako igra Sevilla,pobijeda može biti na nivou nemogućeg.Ali ipak je ovo kraljevski klub.Hala Madrid y Nada Mas!

Susaeta
22:08

Gol nije prepisan Ronaldu, nego je autogol.

BrutalnoIskren#7
22:08

Odlicni James, mnogo odsutnih igraca ali rezultati ne trpe za sada, dako se situacija sa povredama popravi uskoro. Inace CR se nije upisao u strijelce, 2gi gol je bio autogol Santosa.

Don Andres
22:08

ono je bio auto gol dos santosa, ronaldo bez benzeme i bejla na terenu ne moze da postigne gol. to je valjda svima jasno

Misosesic
22:32

Jedino sto je nama jasno je da ti neces komentirati igru Reala nego samo Ronalda.

Misosesic
22:33

Da ti nisi malo zaljubljen?

Dakijev psihijatar
22:05

Igrao sam da ce Peni dati gol iz peterca,a na svim sajtovima osim ovde pise da je drugi gol reala autogol,a kasno je da odem do kladionice.Jel dao gol sa tri metra ili nije ?

22:34

Nije. Ovi sa spirtske.net kao da nisu pratili ili pogledali snimak. Cist autogol

23:35

Vole Penija na ovom sajtu pa mu prepisuju gol.

22:53

Stefi nemoj da si na kraj srca,3-1 usred malog Enfilda nije malo.

22:05

I strasno me iznervirao Ronaldo kod treceg gola Arbeloe. Samo misli na sebe

Brat Sergio (La Decima)
22:04

Iskreno volio bi da sam gledao film kakav nocas, nego utakmicu. Jako, jako dosadna utakmica od pocetka do kraja. Real je rutinski dobio i vidjelo se je da se cuvaju za Sevillu. Illara me je jos jednom uvjerio da je najveca greska Reala u posljednjih nekoliko godina. Lik ne zna trcati kako treba, nema tehnike, nema vizije, pasa. Molim Boga da ode sto prije iz Reala. Hese isto nije kalibar za Real, posebno to mislim nakon ozljede. Sve u svemu, disemo im za vratom. Ovo mora mnogo, mnogo bolje protiv Seville.

Nenad Jovanov
22:40

Vidi se da si navijac Reala od 2009 godine (Ronaldovog dolaska u klub). Jese je prosle godine igrao sjajno i kao dete kluba on zasluzuje sansu. Pljujete Illaru. Nisam ni ja zadovoljan njegovim igrama,ali decko je doveden posle savrseno odigrane Primere,i Evropskog U21 ,na kom je bio mozda i najbolji igrac prvenstva. Nije on bzvz doveden u Real. Pratim Sportske svaki dan,i idu mi na zivce navijaci koji navijaju za Real od 2009 godine i druge Florentinove vladavine. Real se voli i kada je Fernando Gago glavni igrac!

El Capitan
23:51

I kad se Woodgate dovede za 10 miliona :) Sve si u pravu.

Dejan Marinkovic
23:35

Evo jednog od realnih navijaca vestackog kluba zvani real madrid xaxa,pozz brateee

21:59

Pa zar gol nije pripisan Don Santosu a ne Ronaldu? Samo pitam..

Benz9
23:19
S-I-M-K-E
21:57

Real pobjedio 3-0 i osvojio vazne bodove,a Ronaldo izlazi sa terena ljut i bijesan zato sto nije postigao gol...Ovakav se egoista jednom radja u fudbalu.