petak 31.08.2018.
22:03

Video tehnologija u najboljem svetlu.

Beta/Gareth Fuller, PA via AP

Milan je dočekao Romu na premijeri trećeg kola Serije A, na poluvremenu su "Rosoneri" vodili sa 1:0, strelac je bio Frank Kesi.

U nastavku, Federiko Facio izjednačuje rezultat u 59. minutu, a samo par minuta kasnije Milan vraća prednost preko Iguaina.

Pobegao je Argentinac odbrani i savladao Olsena, krenuli su igrači Milana da slave, ali promene na semaforu nije bilo.

Razlog je VAR, sudije u studiju su rešile da bolje pogledaju ovu situaciju, usledio je višeminutni muk na stadionu, a onda je stigla i odluka.

Sudija Gvaida je poništio pogodak, video tehnologija je utvrdila da je Argentinac bio u ofsajdu i tako je zaista i bilo.

Iguain je za samo par centimetara bio ispred poslednjeg igrača odbrane, linijski sudija to nikako nije mogao da vidi, ali je baš zbog takvih stvari VAR i implementiran.

Roma je mogla da bude debelo oštećena, a niko ne bi bio kriv, ovako je video tehnologija "spasila dan".