Rusi se kasno probudili, Slovacima ceo plen

Autor: Boban Filipović
sreda 15.06.2016.
16:50

Reprezentacija Slovačke savladala Rusiju u drugom kolu grupe B i dovela je na rub eliminacije sa Evropskog prvenstva u Francuskoj.

BETA/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Iako uzdrmana startnim porazom od Velsa, Slovačka se vratila u igru za plasman u nokaut fazu pošto je u drugom kolu trijumfovala protiv Rusije u Lilu rezultatom 2:1.

Početak utakmice na stadionu 'Pjer Moro' protekao je bez većih uzbuđenja, napadi oba tima su se uglavnom završavali daleko od protivničkih golmana, uz par bezopasnih pokušaja sa distance na obe strane.

Međutim, nešto posle pola sata igre Slovaci su poveli.

Vladimir Vajs
je istrčao po levom krilu, sjajnim lažnjakom poslao dvojicu Rusa po burek, a onda rutinski savladao Akinfejeva.

Vodeći gol dao je krila Slovacima koji su briljirali u do kraja prvog poluvremena, a pred sam odlazak na odmor Marek Hamšik evrogolom donosi svom timu dva gola prednosti.

Tokom većeg dela drugog poluvremena Slovačka je kontrolisala dešavanja na terenu, logično, više pažnje je posvetila odbrani svog gola i sve je to dobro funcionisalo do 80. minuta meča kada je kažnjena jedna loša reakcija poslednje linije Kozakovog tima.

Dzjuba je dobro ušao u blok  na ispucavanje štopera Đurice, lopta je stigla do Šatova koji na levom boku odigrava dupli pas sa Romanom Širokovim, usledio je centaršut u sredinu, rezervista Glušakov je trznuo glavom, pogodio mrežu i doneo nadu 'Zbornaji' da može da izbegne poraz.

Rusi su stisli u finišu, bacili sve karte na napad, ali Slovačka uspeva da odoli naletima pritivnika i da upiše prvu pobedu na prvenstvu, svoju prvu na Evropskim prvenstvima uopšte.

'Baćuške' su se kasno probudile, većim delom utakmice njihova igra je bila krajnje bezidejna, selektor Slutski je zakasnio sa izmenama i na osnovu ukupnog utiska Rusija nikako nije zaslužila da se izvuče kao u prvom kolu protiv Engleza. Rusija će imati imperativ pobede protiv Velsa u poslednjem kolu ukoliko žele da izbegnu eliminaciju.

U drugom meču drugog kola grupe B sastaju se Vels i Engleska, ostrvski derbi na programu je sutra.