subota 14.10.2017.
22:41

Nezadrživi Napolitanci!

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Drugi derbi večeri u Seriji A pripao je Napoliju. Lider je kao gost slavio u Rimu protiv Rome sa 1:0 i tako na najbolji način iskoristio poraz Juventusa od Lacija (1:2).

Prvu priliku za goste imao je Mertens u devetom minutu, ali je lopta posle njegovog udfarca završila iznad prečke. Ipak, na vođstvo Napolija se nije dugo čekalo.

Igrao se 20. minut, brza akcija gostiju, ali kada se činilo da su izgubili loptu na ulasku u kazneni prostor, De Rosi je očajno reagovao i praktično asistirao Lorencu Insinjeu koji je ovakav poklon oberučke prihvatio - 0:1.

Napoli je bez većih problema održavao prednost tokom prvog poluvremena, a Roma je svoje najbolje prilike za izjednačenje propustila u drugih 45 minuta.

Odličnu priliku za Romu u 70. minutu propustio je Facio, koji je sa nekih 12 metara gađao desni ugao, a Reina je uz pomoć stative uspeo da sačuva svoju mrežu.

Nešto kasnije, Rimljani su pripretili posle centaršuta Kolarova iz slobodnog udarca, ali niko u kaznenom prostoru nije uspeo da zahvati tu loptu.

Još bolja prilika za domaće usledila je posle kornera u 83. minutu, kada je Bruno Peres šutirao, a lopta je okrznula prečku i završila u gol-autu.

Pritisak Rimljana se nastavio, pa smo pet minuta kasnije videli još jedan opasan prodor Kolarova po levoj strani, srpski reprezentativac je šutirao, Reina odbio loptu, a u nastavku akcije pokušali su i Peres i rezervista Under, ali lopta na kraju završava pored desne stative gola Napolija.

Ni to nije bilo sve, u nadoknadi vremena još jedan odličan centaršut Kolarova, ponovo Under šutira iskosa sa desne strane, ali ovoga puta pravo u Reinu.

Ostalo je 0:1, osma pobeda Napolija u isto toliko odigranih mečeva i ubedljivo prvo mesto na tabeli