Seltik, Napoli i Sevilja u antreu Lige šampiona, Rijeka pala u Pireju u nadoknadi

22:42

Bez većih iznenađenja na večerašnjih pet utakmca plej-ofa za Ligu šampiona.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Šampion Hrvatske je bio na pragu da pripredi najprijatnije iznenađenje, ali je Olimpijakos u sudisjkoj nadokandi ipak došao do pobede.

Riječani su poveli u smiraj prvog poluvremena golom Brazilca Hebera, Ođiđa-Ofoe sredinom drugog dela igre je poravnao na 1:1, a u finišu je viđena prava drama.

Grčki šampion je u poslednjih desetak minuta imao igrača više na terenu jer je makedonski reprezentativac Leonar Zuta dobio crveni karton,  a brojčano nadmoćniji crveno-beli u trećem minutu nadokande dolaze po pobede zahvaljujući Romaou, koji je postavio glavu na jedan 'štek' za konačnih 2:1.

Reprezentativac Srbije Jagoš Vuković je ceo meč odgledao sa klupe domaćina.

Indetičnim rezultatom kao šampion Hrvatske u Pireju, poražen je i šampion Slovenije Maribor u gostima. Hapoel Ber Ševa je preokretom došao do pobede rezultatom 2:1.

Tavares je u 10. minutu surovo kaznio smušenost odbrane domaćih i doveo Maribor u vođstvo, ali je samo dva minuta kasnije Nvakaeme poravnao rezultat evrogolom. Konačan rezultat postavio je Čedek iz penala u nadoknadi prvog poluvremena.

Biće zanimljivo u revanšu i na 'Ljudskom Vrtu' i na 'Kantridi', videćemo da li će Ex Yu imati predstavnika u eliti.

Astani će trebati čudo u Kazahstanu, pošto ju je Seltik samleo pred svojim navijačima.

Šampion Škotske je slavio sa ubedljivih 5:0 i najverovatnije završio posao oko plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

Srbin sa asutralijskim pasošem, Tom Rogić, doveo je Kelte u vođstvo posle pola sata igre, do odlaska na odmor duplirao ga je SInkler, isti igrač je posle 15 minuta igre u nastavku postigao još jedan gol, 'poker' je odigrao Forest desetak minuta pre kraja, a 'petardu' je u samom finišu bacio asistent kod treće i četvrtog gola Grifits.

Nenad Erić nije branio za goste, debakl svog tima je gledao sa klupe za rezerve.

Na dobrom putu da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona je i Napoli. 'Partenopei' su na svom 'San Paolu' tukli Nicu sa 2:0.

Meterns je doveo Napolitance u vođstvo u 13. minutu meča na asistenciju Insinjea, pobedu je overio Žorginjo sa bele tačke dvadesetak minuta pre kraja utakmice.

Inače, gosti sa Azurne obale su meč završili sa devetoricom, u finišu su 'pocrveneli' Kozileo i Pli, tako da četu Lisijena Favra u revanšu očekuje veoma težak zadatak.

Sevilja je u finišu došla do pobede u Istanbulu nad Bašakšehirom po veoma teškom terenu i tako napravila veliki korak ka cilju.

Andalužani su poveli preko Eskudera u ranoj fazi utakmice, Elijaro Elija je poravnao sredinom drugog poluvremena, a konačnih 1:2 postavio je Ben Jeder pet minuta pre kraja.

Videćemo koliko može vicešampion Turske u ravanšu, realno su mu male šanse.