petak 05.02.2021.
22:39

Tim iz Milana slavio na premijeri 21. kola.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Inter upisao pobedu u Firenci, sjajni Nikolo Barela nastavio sa odličnim partijama (2:0).

Nikolo Barela je bio taj koji je prvi zapretio, šut Italijana u šestom minutu ipak brani Dragovski.

Golman Fiorentine je pak bio bez šansi u 31. minutu.

Kraća kombinacija kod kornera Intera, lopta stiže upravo do odličnog Barele koji "kiflom" dovodi "neroazure" u vođstvo. Uzvratila je Fiorentina, "ljubčasti" su imali dve sjajne šanse preko Bonaventure i Biragija, u obe situacije Handanović izlazi kao pobednik.

Lukaku je imao šansu da pred poluvreme udvostruči prednost gostiju, šut Belgijanca odlazi preko gola. Konteov tim nastavlja i tokom drugog dela igre sa pritiskom, što je rezultovalo drugim golom u 52. minutu.

Barela je sjajno povukao, sudija pušta prednost posle faula nad Italijanom te lopta stiže do Hakimija koji odlično nalazi Perišića na drugoj stativi. Hrvatu je ostao lakši deo posla i to je 2:0 za Inter.

Perišić je mogao do svog drugog gola samo desetak minuta kasnije, ovog puta Dragovski sigurniji.

Galjardini i Bastoni takođe imaju šanse, ali bez promene rezultata. Dragovski odlično reaguje i kod šanse Martineza, Argentinac bez gola večeras.