subota 24.10.2020.
16:57

Gasperinijevi momci beleže drugi poraz u Kalču.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Atalanta je posle Napolija izgubila i od Sampdorije, Đenovljani upisali treću pobedu zaredom (3:1).

"Orobići" nastavljaju da igraju toplo-hladno.

Posle odličnog prvog kola u Ligi šampiona i pobede od 4:0 u gostima kod Midtjlanda usledio poraz kući.

Kvaljarela donosi prednost već u 13-tom minutu.

Kvaljagol je mogao i do drugog gola pred kraj prvog dela igre, ali iskusni Italijan promašuje penal.

U nastavku Gasperini vrši trostruku izmenu, ušči su Zapata, Toloi i Gosens. Atalanta igra bolje, ali ponovo do gola stižu gosti. Torsbi pogađa na asistenciju Jankta u 59. minutu za 2:0.

Deset minuta pred kraj utakmice Papu Gomez pada u šesnaest metara, sudi se penal domaćina, Zapata smanjuje na 2:1. I kad se očekivalo da domaći dođu makar do boda stiže šok u vidu gola Jankta u nadoknadi koji tako postavlja konačnih 3:1 za goste.