Serija A - Milanu poluvreme dovoljno za trijumf, Pjontek kao Birof!

petak 22.02.2019.
22:23

Rapsodija "Rosonera" u drugom delu meča.

AP Photo/Antonio Calanni

Ekipa Milana ostvarila je treću uzastopnu pobedu u prvenstvu pošto je savladala fudbalere Empolija sa 3:0 u 25. kolu Serije A.

"Rosoneri" su postigli gol već u desetom minutu, ali je pogodak Pakete bio poništen zbog ofsajda.

Usledili su jalovi napadi domaće ekipe, ali se na odmor otišlo bez promene rezultata.

Svu akciju videli smo u drugom poluvremenu, već u 49. minutu Kšištof Pjontek je postigao svoj četvrti pogodak za novi klub u prve četiri utakmice u prvenstvu u dresu Milana što je pošlo za rukom jedino Oliveru Birofu.

Dva minuta kasnije, Frank Kesi je krunisao akciju golom nakon asistencije Kastiljeha. I sam Španac se upisao u strelce pošto je u 67. minutu posle dodavanja Kontija sa desne strane savladao Dragovskog.

Gol je postigao i Borini, ali je on takođe poništen zbog ofsajda.

21 Komentara

Fausto87
Saturday, 23.02.2019
21:39

Piatek je bas iznenadio, nadam se da ce nastaviti u ovome ritmu kao i ostatak tim pa da ponovno gledamo Milan u LS.

01:23

Bice tesko sa Romom do kraja za cetvrto mesto. Roma dobija mnogo utakmica u kojima lose igra.

NOTHING ELSE MATTERS
00:42

Donaruma- Kaldara, Musakio, Romanjoli- Konti, Kesi, Bakajoko, Rodrigez ili Laksalt- Kastiljeho, Paketa (Calhanoglu)- Pjontek. Ipak, Paketa tako visoko?

00:06

Srecan Petak (Pjontek) svima koji slave. Kristivoje Petkovic. Mogli su da nam priznaju i cetvrti gol.

00:00

Tri dana žalosti na Areni 😁Kao i protiv Đenove prvo poluvreme za zatvor, drugo sjajno. Mogli su samo da to odrade u prvom, da se ne nerviram džaba. Konti ne može da igra beka sa četvoricom pozadi. Vratio se Bilja, to je u redu, još samo Kaldara i idemo ka toj Ligi Šampiona. FM!!!

Boris Nedeljkovic
02:51

Moze on da igra beka ali problem je ta lazna formacija s tri napadaca....da ima cetvoricu u vezi tj da su spustena krila malo mogao bi da se pravi jednostavan visak na dupli pas sto je lik X puta radio u atalanti...vidi se da ima loptu...svaka cast...po meni sasvim dobar ali msm jos bojazljiv...zato ga nema napred....msm zbog povrede...

MottiYazata
Sunday, 24.02.2019
18:43

Ne brine mene za napred, tu radi maksimalno dobar posao, nego pozadi. Kalabrija je sigurno bolji pozadi od njega, i smatram da treba gurnuti Kontija napred u ovakvoj formaciji. Moze vec protiv Sasuola da po desnoj idu Kalabrija-Konti-Kastiljeho ili cak i Kalabrija-Kesi-Konti, pod uslovom da Suso ne bude u timu za taj mec. Protiv Djenove se najbolje videlo koliko ima problema Konti pozadi jer nije dobijao pomoc od Susa. Kad Spanac pomaze svom beku, nikakav problem, ali kad mi razapne sator u svom cosku, istovario bi kamion uglja tu u sledecoj utakmici, vise bi koristio.

RHawtin
Friday, 22.02.2019
23:42

Laganoooo, samo tako nastaviti. A valja malo i rotirati i odmoriti igrace

rossonero_t
23:41

A ovaj Konti je dobar u napadu ali je daleko od forme sto se tice odbrane, pretrcavaju ga i prelaze kao da ga nema u nekim situacijama. Sad vidim zasto je Kalabrija prvi izbor.

MottiYazata
00:02

3-5-2 bek. U ovoj formaciji samo desni vezni, ili čak i krilo.

NikkiCFC
00:21

Bas to. U Atalanti je imao 9 golova u sezoni kao wing back to mu bas lezi. Idealan igrac za Kontea.

rossonero_t
23:40

Komentator Arene na aparatima 😂😂😂

Vlado rosonero
00:08

Ja ni ne gledam na one smarace od komentatora na Areni, gledam na spance ili arape... Predobri su. Ovi nasi smore utakmicu

23:37
23:30
lol (NewProfile)
23:28

Ocajno prvo poluvreme, ocajnooo. Drugo je bilo fantasticno, sjajni Kasteljeho, doktoriski odigrao, Bakajoko dominira, koliko odbrana igra opustenije kada je on u igri, Konti majstorski ubacuje, bice veoma vazan igrac Milana u sledecim sezonama, calha najslabiji. Sada Lacio u kupu pa nastavak borbe za LS, cekamo lepe vesti iz Firence :)