nedelja 29.11.2020.
22:41

Gatuzov tim preskočio večerašnjeg protivnika.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Napoli savladao Romu rezultatom 4:0, Lorenco Insinje i saigrači posvetili pobedu preminulom heroju Napulja - Dijegu Armandu Maradoni.

Prvo poluvreme je maltene prošle bez ozbiljnijih napada Rimljana, bolju igru je imao Napoli. Inicijativu domaćih kruniše Lorenco Insinje prelepim golom iz slobodnjaka u 31. minutu.

Na 2:0 je mogao da povisi Dris Mertens, Belgijanac je imao dve odlične prilike, ali je Mirante zabeležio dve odlične intervencije.

Drugo poluvreme otvara Lozano sjajnim udarcem, Mirante ponovo dobro reaguje. Ipak protiv šuta Fabijana Ruiza nema spasa, golman "vučice" uhvaćen nespreman - Napoli vodio 2:0 od. minuta.

Napoli dolazi i do 3:0, Mertens overava pobedu domaćina u 81. minutu - Gatuzov tim beleži šestu pobedu u devetom kolu.

Politano pravi pravi dar-mar u odbrani Rome, rezervista Napolija baca "vučicu" na kolena - 4:0 u 87. minutu.