subota 26.01.2019.
17:12

Domaćin nastavlja trku za plasman u Ligu Evrope.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Oba tima su tražila izlazak iz vrlo negativne serije, domaći Sasuolo već četiri mečeva nema pobedu dok gostujući Kaljari već šest mečeva nije osetio ukus pobede u Seriji A.

Domaći igraču su krenuli ofanzivno od samog starta i već od samog početka meča se videla želja za osvajanjem tri boda na "Mapei" stadionu.
I brzo su došli do vođstva.

Igrao se deveti minut susreta kada je Domeniko Berardi šutirao sa ivice šesnasterca, golman gostiju Kranjo odbija šut, ali samo do Lokatelija.

Domaći nastavljaju sa pritiskom, da bi u nadoknadi prvog poluvremena uspeli da udvostruče svoju prednost.

Sudija Masimiliano Irati je morao da konsultuje VAR tehnologiju zbog faula Darija Srne u svom šesnastercu.

Drugo poluvreme se nastavilo tamo gde se prvo završilo, Sasuolo kontroliše situaciju.

Gosti i dalje bez ideje kako da napadnu gol domaćih.

U završnici meča domaći tim postiže treći gol i osiguravaju osvajanje celog plena.
Igrao se 87. minut kada rezervista Alesandro Matri, koji je zamenio Babakara u 70. minutu postiže treći gol za tim sa "Mapei" stadiona za konačnih 3:0 za domaćina.

Sasuolo se ovom pobedom penje na deveto mesto sa 29 osvojenih bodova, dok Kaljari za sada ostaje na trinaestoj poziciji sa 21 osvojenim bodom.