subota 29.12.2018.
17:01

U okviru 19. kola Serije A, u terminu od 16h danas je odigrano sedam utakmica.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Lacio je na "Olimpiku" dočekao Torino, meč je završen bez pobednika, bod je "Nebeskoplavima" doneo SMS, na kraju 1:1 (0:1).

Igrao se treći minut nadoknade prvog dela igre kada su "Bikovi" poveli, Beloti je šut sa kreča pretvorio u pogodak za 0:1.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Lacio uzvraća, Sergej Milinković-Savić postiže pogodak na drugoj uzastopnoj utakmici, ovoga puta je to uradio na fantastičan način, njegov "projektil" pogledajte OVDE.

Do kraja smo videli i po jedan crveni karton na obe strane, Marušić ga je zaradio u 86. minutu, Meite na drugoj strani četiri minuta kasnije.

Inter je slavio na gostovanju u Empoliju, bilo je 0:1 (0:0) za "Neroazure" na "Karlo Kastelaniju".

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon nešto manje od pola časa igre u nastavku Balde Keita sjajnim golom doneo prednost ekipi iz Milana.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Inter u seriji dobrih rezultata.

Probudila se i Roma, upisali su i treći trijumf u poslednja četiri kola, savladali su Parmu na "Tardiniju" sa 0:2 (0:0).

Poveli su u 58. minutu, strelac je bio Kristante na asistenciju Undera.

Nekih 15ak minuta kasnije, Lorenco Pelegrini proigrava Undera, a Turčin postiže gol za 2:0 u korist "Vučice", ispostaviće se da je postavio i konačan rezultat.

Najviše golova videli smo u Ređo Emiliji, gde je Sasuolo doživeo poraz od Atalante sa 2:6 (0:2).

Poveli su gosti preko Zapate u 19. minutu, Papu Gomez je u 42. minutu povisio na 2:0.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu Sasuolo smanjuje preko Dankana, da bi tri minuta kasnije Mansini vratio dva gola prednosti Sasuolu.

Dankan već u 57. minutu postiže novi gol i smanjuje na 3:2, ali do kraja je igrao samo jedan tim.

Iličić vraća dva gola prednosti ekipi iz Bergama u 74. minutu, da bi u 87. minutu novim golom povisio na 5:2. Slovenac postiže het-trik u prvom minutu nadoknade i postavlja konačan rezultat.

Udineze je slavio kod kuće protiv Kaljarija sa 2:0, golovima Puseta i Behramija.

Videli smo i crvene kartone na obe strane, Mandragora je ostavio domaćina sa desetoricom, Kepiteli goste, a u 61. minutu je Lasanja promašio penal i propustio priliku da dotuče rivala.

Kjevo je slavio kod kuće protiv Frozinonea sa 1:0, dok su Đenova i Fiorentina odigrali bez golova na "Luiđi Ferarisu".

Kjevo - Frozinone 1:0
Empoli - Inter 0:1
Đenova - Fiorentina 0:0
Lacio - Torino 1:1
Parma - Roma 0:2
Sasuolo - Atalanta 2:6
Udineze - Kaljari 2:0

U matineu je Juve slavio protiv Sampdorije, više OVDE.