Serija A - Sigurni domaćini, Atalanta spasla čast gostiju

nedelja 28.02.2016.
16:58

Ovog popodneva odigrane još četiri utakmice 27. kola italijanske Serije A. Tri pobede domaćih ekipa.

genoacfc.it
genoacfc.it

Našu najveću pažnju privukao je duel Kjeva i Đenove, s obzirom da je doskorašnji vezista Partizana Nikola Ninković član tima iz Verone, na pozajmici iz Đenove, da boje domaćih branio i Ivan Radovanović, a da bivši kapiten Zvezde Darko Lazović nastupa za Đenovljane.

Na kraju, Kjevo je slavio sa 1:0 golom Kastra u 51. minutu. Radovanović je svih 90 minuta bio na terenu u pobedničkoj ekipi, dok je Ninković uzlud čekao šansu sa klupe.

Na drugoj strani, Darko Lazović je odigrao poslednjih pola sata, bio je zapažen po desnoj strani, ali je bio akter i jedne sporne situacije u svom kaznenom prostoru, kada ga je lopta pogodila u ruku, ali se sudija nije oglasio.

Sigurna pred svojim navijačima bila je i Sampdorija, koja je sa 2:0 savladala ekipu Frozinonea.

Trijumf Đenovljana najavio je Fernando u 44, a potvrdio ga je Kvaljarela u 69. minutu meča. Golove pogledajte OVDE.

Istim rezultatom je i Udineze dobio Veronu na svom terenu. Vodeći gol je za ''Zebrete'' postigao Ađemjang Badu posle pola sata igre, a konačnih 2:0 postavio je Tero posle jedanaest minuta igre u drugom poluvemenu.

Zdravko Kuzmanović je odigrao ceo meč za domaće, a kod gostiju Boško Janković nije dobio priliku.

Jedini remi u ovom terminu viđen je u duelu Karpija i Atalante koji je završen rezultatom 1:1.

Kurtić je u 52. minutu doveo Atalantu u vođstvo, a bod domaćima doneo je Verdi u 75. minutu iz penala. Željko Brkić je kod domaćih svih 90 minuta odgledao sa klupe, baš kao i Radunović kod gostiju.

Podsetimo, ranije danas je Palermo igrao bez golova sa Bolonjom, a večeras od 20:45h igraju Juventus i Inter u derbiju kola.