Seviljino pomračenje, Andalužani imali 2:0 do 90. sa igračem manje i sve prosuli!

petak 07.04.2023.
23:20

Sevilja ispustila pobedu...

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Fudbaleri Sevilje i Selte remizirali su rezultatom 2:2 u 27. kolu La Lige.

Sevilja je odigrala jednu prilično ludu utakmicu, pošto je ostala sa igračem manje, pa potom stekla dva gola prednosti i na kraju sve prokockala u nadoknadi vremena.

Prvo je Pape Gej zaradio drugi žuti karton i isključenje već u 19. minutu.

Onda je En Nesiri u 43. minutu posle kornera glavom pogodio za 1:0.

Taj rezultat je bio aktivan sve do samog finiša, a onda je Akunja u 81. minutu presekao loptu i postigao efektan pogodak sa 30 metara za 2:0.

Ipak, u finišu je Selta nekako uspela da se vrati i ukrade bod. U 89. minutu Migel Rodrigez je sa 18 metara pogodio prvi ugao za 2:1, a onda je u poslednjim trenucima meča Pasijensija glavom matirao Marka Dmitrovića po drugi put za 2:2.

U poslednjem minutu Sevilja je ostala bez još jednog igrača pošto je i Akunja zaradio crveni karton, ali više nije bilo vremena za promenu rezultata.

Sevilja je 13. na tabeli sa 32 boda, dok je Selta 9. sa 36.