petak 09.08.2019.
22:59

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su slavili na premijeri nove sezone u Premijer ligi.

EPA-EFE/PETER POWELL

Čast da otvore novu sezonu u PL pripala je fudbalerima Liverpula i Noriča, meč je odigran na "Enfildu", a domaćin je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu.

Slavili su Klopovi puleni sa 4:1 (4:0) na svomstadionu.

Poveli su već u osmom minutu, Origi je centrirao sa leve strane, a nespretni Henli je postigao autogol.

Pokazali su i fudbaleri Noriča da mogu da budu jako opasni, par puta su zagrejali Alisona, ali promene rezultata nije bilo.

Igrao se 19. minut kada je Firmino proigrao Salaha u kaznenom prostoru rivala, da bi Egipćanin postigao svoj prvi gol u sezoni za 2:0.

U 28. minutu je bilo i 3:0, korner Salaha je u gol glavom pretvorio Virdžil van Dajk.

A onda, 39. minut, Alison je ostao na travi, požalio se na povredu i morao je van terena, zamenio ga je novajlija Adrijan.

Samo tri minuta nakon izmene, "Redsi" dolaze i do četvrtog pogotka, Aleksander-Arnold je sjajno centrirao, da bi Origi glavom pronašao put do mreže "Kanarinaca".

Otišlo se sa 4:0 na odmor, igralo se otvoreno i u nastavku, pretili su Henderson, Firmino i Salah gostima, da bi potom Lajtner, samo što je ušao sa klupe, pogodio prečku na drugoj strani.

Najavio je Nemac gol Noriča, igrao se 64. minut kada se Puki odlično snašao pred golom domaćina i savladao Adrijana za 4:1.

Čini se da je od tog trenutka blago opao ritam, bilo je ipak prilika, u finišu je Aleksander-Arnold dobro izveo slobodan udarac iz zone šuta, ali je Krul još bolje intervenisao.

Nije bilo promene rezultata, odličan start sezone za aktuelnog prvaka Evrope, ali postoji bojazan da se Alison ozbiljnije povredio, što bi bio ogroman peh za četu Jirgena Klopa.

73 Komentara

The Red Army
Saturday, 10.08.2019
12:25

Nista od titule ni ove godine za Liverpul. Nazalost uzece Gvardiola trecu uzastopno sto ce biti prevelika dominacija 😱 Salah, Mane, Alison, Firminjo dakle svi brazilci i afrikanci u liverpulu nisu prosli pripreme, alison do pre nedelju dana kacio slike sa mora na instagram, bice tu povreda i povreda, a i da ih ne bude nece moci da izguraju sezonu u punom gasu... Moracu za totenhem da navijam da uzme titulu iako to deluje nemoguce jer utd, celzi i arsenal nemaju sanse

äxwell
12:56

Pa dobro, logicki gledano i ne mozemo je uzeti. Siti uzeo dvije za redom i jos se pojacao na sve to, za razliku od Lvpa. Ali opet treba vjerovati u cuda. Ako nista barem smo u toj prici, Siti ili Lvp...

Normal one
11:45

Salaha standardno odlican,cini mi se da ce Firmino ove sezone postati uz Van Dajka najbitniji Liverpulov igrac .Henderson je mnogo motivisan i covek ne staje, samo trci uklizava sutira centrira kao da ima troje pluca. Ako zadrzi taj nivo on je uz Fabinja neizostavan iz sredine a OX,Lalana,Keita i Milner nek se bore za to 3. mesto ,ja mislim da ce se tu ustaliti Keita. U odbrani mora cvrsce pogotovo od TAA, Oridji ce biti odlican back up za trojku napred i mislim da mu treba cesto davati sansu. Nadam se da ce sa Alisonom sve ok biti. Jos 37 finala !

L F C
01:41

Dobro je bilo za pocetak sezone. Prvo poluvreme odlicno odigrano, u drugom odradjen posao. Jedino me brine alisson ali nadam se da nije nista ozbinjo. Sve u svemu dobar start sezone, idemo dalje, pohvale igracima.
Y N W A

CFC-Macedonia
01:16

Sada ce se javljati navijaci propale dinastije sa pretnjama da ce osvojiti PL sa trideset bodova razlike.....hajmo jedan napred nazad dva pa meshajte glavama.

äxwell
13:02

Srecom nasi navijaci nisu takvi. Bilo bi suludo pricati o osvajanju PL sa 30 bodova razlike. Lvp kada bude osvojio titulu to ce biti vjerovatno na najtezi i najuzbudljiviji moguci nacin..Preko nekog sokantnog gola u poslednjem kolu u 90 minutu. Prvi put je uvijek najteze.

Crveni Lucifer
18:55

Jaka ste mi vi velicina kad niste imali ni prvi put hahaha

BlueMoon
Friday, 09.08.2019
23:56

Liverpulu ce i ove sezone,kao i prosle,faliti kreativci na sredini.Svaka cast na kupovini Fabinja,on i Rodri ce se vjerovatno do kraja boriti za poziciju zadnjeg veznog u timu sezone,ali osim Keite,koji se i dalje nije najbolje uklopio,ne vidim koji igraci mogu pomagati u napadu kada su u pitanju golovi,asistencije i kljucni pasovi.

Normal one
13:00

Cemeberljen? Nije valjda da se ne secas kave vam je davao golove..

BlueMoon
19:35

Sretno onda u nastavku sezone..

BlueMoon
23:48

Falilo je Norwichu i srece,rezultat ne oslikava najbolje desavanja sa terena.Ne bi trebali imati vece probleme oko opstanka,definitivno postoji 4-5 vecih kandidata od njih za ispadanje.

lpool
23:32

Bice u Noricu finih igraca za fantazi, Stiperman deluje obecavajuce a i Puki sto da ne, za klupu odlican :D

Mitar YNWA
23:15

Mogao jos koji gol da se da ali 3 boda su najbitnija, dobar je napadacki ovaj Noric, kidace oni bodove favoritima samo tako, sve u svemu da nije povrede Alisona ovo bi bila odlicno vece.

23:12

kakav start najjače lige na svetu po svemu ,a bit će ovo brutalna sezona

Red Demon
23:12

Poslali smo poruku da smo i ove sezone mocni osvajamo ligu verovatno, Salah ce opet da sipA, mada ovo u odbrani veceras je delovalo jezivo, pohvale i Noricu dobar trener lepo igraju opstace.

12:12

Nikad necete da osvojite ligu, pogotovo ne ove zezone gde je siti jos jaci nego prosle sezone a vama nosioci ekipe brazilci i afrikanci nisu prosli pripreme, nece moci da izdrze celu sezonu, kao sa alisonom sinoc

IIIPlava Horda GGMU?
23:10

Steta sto se povredio Alison, sa tom kiksarom na golu pobeda bi bila sigurna. Ovako je posao dodatno otezan i pored toga sto su Celsiju uvalili Junajted na Old Trafordu i to jos u nedelju, ali nisam cuo da se Klop zalio na taj raspored, obicno je preko leta kukao na sve i svasta.

Bidza i Tridza
23:29

Пишеш као да смо довели Месија,Кантеа и Ван Дајка. Нисмо ништа јачи од вас...

_mladen_
23:30

Dobro dosao nazad, dobio si jos par novih drugara za hejtovanje. :)

äxwell
23:07

Nije lose na startu..Ocekivana pobjeda..Vjerujem da povreda Alisona nije ozbiljna..Norvic dosta nezgodan u napadu al su u odbrani dosta losi sto je katastrofa za novajlije kada god udju u ligu. Trojka u napadu ce biti veoma opasna ove sezone..Po meni ovo ce im biti najjaca sezona do sada..

Kolos
23:07

Prvo poluvreme kao oluja, brutalno odigrano. U drugom se videlo da ulazimo da se ne bi zamarali ali nemam primedni osim jeftinog primljenog gola, ali ajde. Odličan start sezone, napred Crveni!

Павле Ристић
23:05

Rutinski, mogli smo i 5 da damo, ali sve u svemu dobro je. Ekipa je kompaktna uigrana, zrela, i sto je najvaznije gladna trofeja!

_mladen_
23:04

Solidan mec Liverpula, nadam se da je sa Alisonom sve u redu i da nije teza povreda. Salah ce imati dobru sezonu, jer mu se bas igra fudbal. Ali ljudi moji Firmino, obozavam njegovu igru, lik ne postigne gol, ali bude najbolji, one ovacije sve govore. Ne treba Klop da toliko potencija Gomeza, kada je trenutno Matip bolji i valjda ce vise prodrmati ovu stredinu sa Keitom i Oksom. Sve u svemu. uzivajte, pocela je Premier liga. :D

äxwell
23:12

Firmino ce po meni pokidati ovu sezonu a Salah standardno i trecu za redom ce zabiti najvise golova..

_mladen_
23:28

Ja se zaista nadam, jer jedan je FIrmino, bas mi je drago sto je dobio onakve ovacije kada je izlazio, meni je on najbolji. AJde da ne ureknem, ali meni Salah izgleda kao prve sezone. Proslu je lose poceo jer nije bio spreman zbog povrede i svega ostalog, sada izgleda odlicno, kombinuje, probija sam po krilu, evo izvodi kornere bolje nego Trent... Samo neka tako nastave.

noockey
23:21

Jedino je brzi od matipa. Nista drugo. Oks umesto Ginija, henderson napaljen samo tako, treba nam ovakav. YNWA

RealisticChelseaFan
23:04

Salah, Van Dajk i Robertson u fantasy timu i ovaj Puki je morao da ubode onaj gol. Rutinska utakmica, a u drugom poluvremenu malo opustanja. Jak ce biti Liverpul i ove sezone, imaju najbolji bekovski par na svetu i to im je prava snaga.

Delgado
23:42

Meni alison kapiten zamisli tu tugu tek.

13:29

Nekim likovima je Mane bio kapiten. Ma kapitena svako kolo treba traziti u Salahu, Kejnu ili Sterlingu, eventualno Arnoldu ili Robertsonu kad je clean sheet siguran protiv slabijih ekipa. Sve ostalo je eksperimentisanje i u velikom broju slucajeva se zavrsi sa malim brojem poena.

12:17

Pa gde golman za kapitena 😱

Gorila u magli! LFC
23:04

Arnold,Van Dajk i kapiten Salah bice poena,sto se igre same tice ne bih puno da komentarisem jer Noric nije trenutno adekvatan protivnik za ocenjivanje.brine me Alison i cekam da vidim sta se desava inace lepa utakmica za gledanje.YNWA

Mak-Juventino
23:03
Kralj Stiven
23:02

Ocekivano dosta golova i visoka pobeda,ipak stli igre obe ekipe je takav.Dobra igra uglavnom,ali drugo poluvreme mi se nije svidelo previse uspavano za Liverpul.Cekamo Alisona sada,nadam se da nije ozbiljno jer bi bilo katastrofa,sto pre da se oporavi takav golman nema zamenu.Firmino majstorcina :D

Delgado
23:01

Pa prva utakmica ne izgleda sad to ko zna koliko sjajno iako rezultat govori drugo.Sve ce to doci na svoje bitna su 3 boda.I sada nastaje veliki problem sa Alisonom ne sme da se povredi na duze vreme nikako

23:01

Gde ovi luzeri konkurenti za trofej, autogol, drugi na karambol a treci i cetvrti se nisu igraci norica ni trudili da izblokiraju, protiv ozbiljne odbrane nek ne racunaju na ovako smesne poklon golove, pa njima je ovaj noric da su bili malo bolji mogao uvaliti cetri komada, jednostavno nemaju luzeri sta da traze u borbi za trofej premijer lige, susa se nastavlja

Mitar YNWA
23:14

Sa Megvajerom vama ima da trpamo jos smesnije golove, bice to najsmesnija petarda u istoriji.

23:32

Decak sa megvajerom vi nema da vidite ovakve golove gde odbrana ni ne skace da izblokira loptu pri skok sutu, ovde su vam amateri iz odbrane norica bukvalno poklonili 4 gola, njihov napad ie mogao da vam sukne bar jos 3 komada