petak 09.09.2022.
22:54

Nova pobeda za noć na vrhu tabele.

@Ligue1 Uber Eats

Sedmo kolo francuske Lige 1 počelo je utakmicom u Lansu, gde je domaći tim sa 1:0 savladao ekipu Troa i izbio na prvo mesto na tabeli francuskog šampionata.

Ovo je peta pobeda Lansa u prvih sedam kola, još uvek je neporažen i najprijatnije je iznenađenje od početka sezone.

Gol odluke postignut je u 39. minutu meča. Domaći su iznudili slobodan udarac sa leve strane terena, Frankovski ga je odlično izveo, a najviši u skoku u kaznenom prostoru gostiju bio je defganzivac Kevin Danso koji je udarcem glavom poslao loptu u desni ugao protivničkog gola - 1:0.

Mogli su gosti i do izjednačenja, ali Mama Balde je u 81. minutu meča propustio odličnu priliku. Ekipa Troa je pretrpela četvrti poraz od početka sezone i ostala ne na ukupno sedam osvojenih bodova.