nedelja 25.10.2020.
23:32

Sve rešeno u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Poslednja večerašnja utakmica osmog kola francuske Lige 1 protekla je u znaku ekipe Liona, koja je na svom terenu deklasirala Monako rezultatom 4:1.

Domaći tim je furiozno odigrao prvo poluvreme, kada je postigao sva četiri gola. Memfis Depaj je u 12. minutu otvorio seriju golova, a nastavio ju je Ekambi u 34. minutu meča.

Sedam minuta kasnije domaći su iznudili i jedanaesterac, koji je u gol pretvodio Auar, a na 4:0 povisio je Ekambi svojim drugim golom u 44. minutu.

Sve dileme oko pobednika su tada otklonjene, a u nastavku je Monako uspeo da stigne samo do počasnog gola, koji je postigao Ben Jeder u 48. minutu sa bele tačke.

Sam finiš meča obeležilo je isključenje rezerviste Melvina Barda, pa je Lion završio utakmicu sa igračem manje na terenu.

Lion se ovom pobedom probio na šesto mesto na tabeli sa 13 bodova, a Monako je ostao na 12. poziciji sa 11 osvojenih bodova. Strahinje Pavlovića ponovo nije bilo u gostujućoj ekipi.