Šou u Andaluziji - golgeterska klinika En Nesirija, prelep autogol Dijega Karlosa i pobeda Sevilje!

subota 09.01.2021.
15:52

Fudbal za sladokusce.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fantasičan meč videli smo u Sevilji gde je domaćin savladao Real Sosijedad sa 3:2 u okviru 18. kola španske Primere.

Raspucale su se obe ekipe već na samom startu utakmice, a prvi je pogodio Jusef En Nesiri kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu posle dodavanja Fernanda.

Gosti iz Baskije su odgovorili već u prvom narednom napadu i to na kakav način - autogolom Dijega Karlosa koji je na atraktivan način prebacio Bona i savladao sopstvenog čuvara mreže.

Dva minuta kasnije, En Nesiri je ponovo zablistao i nakon solo-prodora uz malo sreće doveo svoj tim u novo vođstvo.

Na novi odgovor Sosijedada nije se čekalo dugo, igrao se 14. minut kada se Aleksander Isak najbolje snašao na drugoj stativi posle kornera Ojarzabala i ponovo je utakmica promenila svoj tok.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, ali to se desilo već u prvom minutu nastavku meča.

Posle greške u odbrani Sosijedada prilikom iznošenja lopte, Okampos je probio po desnoj strani i uposlio fantastičnog Nesirija koji je spretno upisao het-trik na ovom meču.

Otvorenu utakmicu gledali smo do samog kraja, Sevilja je preko Susa ozbiljno zapretila, dok je na drugoj strani Zubeldi umalo doneo izjednačenje timu iz Baskije.

Na kraju, zaslužena pobeda ekipe Julena Lopetegija koja se ovim trijumfom poravnala upravo sa Sosijedadom koji takođe ima 30 bodova na petom mestu Primere.