Španci odigrali slabo, Nemci šampioni Evrope!

petak 30.06.2017.
22:35

Mlada reprezentacija Nemačke je uspela da savlada Španiju u finalu Evropskog prvenstva u Poljskoj i da se tako okiti zlatnom medaljom.

EPA/JACEK BEDNARCZYK

Mlada reprezentacija Nemačke vlada evropskim fudbalom.

Oni su danas u finalnoj utakmici Evropskog prvenstva u Poljskoj u Krakovu uspeli da savladaju Španiju sa 1:0 golom Vajzera u 40. minutu meča.

Sasvim zasluženo su došli do velike pobede, iako nisu imali više lopte u svom posedu, Nemci su bili opasniji po gol Španaca koji su teško stizali do gola "Pancera".

Nemci su prvi pretili, Mejer je pogodio stativu u 8. minutu, a na drugoj strani je Beljerin pripretio dobrim udarcem, ali je lopta završila pored gola. Serž Gnabri je imao dobru šansu za Nemačku u 21. minutu meča, a onda se čekalo do kraja prvog dela igre na pogodak.

Toljan je uputio centaršut sa desne strane, nije izgledalo toliko opasno jer je Vajzer uspeo da zahvati loptu glavom na čudan način, ali je ona prevarila golmana Arizabalagu i ušla je u gol za 1:0.

Španija je prvi udarac u okvir gola imala tek u 59. minutu kada je Saul Nigez šutirao ka golu Polersbeka, ali mu je Nemac odbranio taj udarac. Ispostaviće se daje to bio jedini udarac u okvir gola Španaca na današnjem meču.

Gnabri i Zebaljos nisu bili uspešni u narednim šansama za obe ekipe, a Nemci su bili sve bliži pobedi, kako se meč približavao kraju. Branili su se sve više u drugom poluvremenu, čekali šansu iz kontri, Španci su bili sve očajniji.

Na kraju, Nemci stižu do velikog trofeja. Pogledajte u nastavku i jedini gol na utakmici.