nedelja 03.12.2017.
22:40

Bravo majstore!

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Lacija pobedili su u gostima ekipu Sampdorije rezultatom 2:1 (0:0) u 15. kolu Serije A.

Heroj Lacija je bio Sergej Milinković-Savić koji je u finišu doneo izjednačnje Rimljanima i najavio preokret, a potom je posle solo akcije asistirao za veliku pobedu, pa je njegov tim ostao u trci za vodećim kvartetom i nastaviće poteru za Ligu šampiona.

Sampdorija je povela u 56. minutu, Zapata je iskoristio asistenciju Kvaljarele i pogodio za 1:0.

Lacio se nije predavao, Simone Inzagi je napravio trostruku izmenu, krenuo na sve ili ništa, i to se isplatilo 10 minuta pre kraja.

U 80. minutu, posle prekida i gužve u šesnaestercu, Sergej Milinković-Savić se našao na pravom mestu i zakucao loptu pod prečku za 1:1.

Sergeju je ovo treći pogodak u sezoni, a uz to ima i jednu asistenciju u Seriji A.

U poslednjim trenucima meča, Sergej je preuzeo loptu, spustio se u solo prodor, a potom majstorski "sakrio" loptu iza čitave odbrane Đenovaljana, a Saisedo je pogodio za veliki preokret i pobedu Lacija.