Stiven Džerard, koji igra svoju poslednju sezonu u dresu Liverpula, bio je najzaslužniji za sprečavanje blamaže protiv tima iz četvrte lige.

Beta/AP Photo/Jon Super

Liverpul je uspeo da savlada Vimbldon u trećem kolu FA Kupa.

Redsi su se namučili, igra nije bila sjajna, ali je najvažnije za njih da su prošli dalje.

Oba gola za gostujući tim postigao je Stiven Džerard, dok je strelac za domaće bio Akinfenva, koji je tako ispunio obećanje i postigao gol protiv tima za koji navija.

Na njegovu žalost, nije uspeo da izbaci Liverpul, ali će i ovo biti dobra priča za njegove unuke.

U drugom meču odigranom večeras, Totenhem nije uspeo da pobedi Barnli u gostima, pa će se igrati revanš na Vajt Hart Lejnu.

Rezultat je bio 1:1, gosti su poveli golom Čadlija u 56. minutu, a izjednačio je Vouks u 73. minutu.