Strašno poluvreme Napolija za polufinale Kupa

četvrtak 28.01.2021.
23:03

Dobili smo i poslednjeg polufinalistu italijanskog Kupa.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Posle Intera, Juventusa i Atalante, poslednji putnik u polufinale Kupa Italije je ekipa Napolija.

Napolitanci su večeras na svom terenu u potpunosti opravdali ulogu favorita protiv Specije, slavili sa 4:2 i izborili se za susret sa Atalantom u polufinalu.

Sve je praktično bilo rešeno već u prvom poluvremenu, kada je Napoli postigao sva četiri gola.

Kanonadu je započeo Kulibali vodećim golom u petom minutu, a petnaest minuta kasnije Lozano je duplirao prednost - 2:0. Na isteku prvih pola sata, Politano je postigao treći gol za domaće, a kada je Elmas u 40. minutu pogodio za 4:0, pobednik je već bio rešen.

U nastavku je Napoli ''smanjio gas'', što su gosti iskoristili da ublaže poraz. To su učinili golovima Đasija u 70. i Akampore u 73. minutu susreta.