''Sumnjivi'' penal pogurao Atletiko ka polufinalu LŠ

sreda 12.04.2017.
22:34

''Jorgandžije'' pred svojim navijačima stekle minimalnu prednost pred revanš na Ostrvu.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona između Atletika i Lestera, madridski tim je na svom ''Kalderonu'' slavio rezultatom 1:0 i tako stekao minimalnu prednost pred revanš za šest dana u Engleskoj.

Atletiko je od samog starta utakmice preuzeo inicijativu na terenu, a prva ozbiljna prilika viđena je već u četvrtom minutu, kada je Koke odličnim šutem sa dvadesetak metara pogodio stativu, da bi četiri minuta kasnije u prilici bio i Karasko.

A onda, u 27. minutu, Antoan Grizman uzima stvari u svoje ruke. Napadač Atletika je sa svoje polovine krenuo u munjevitu kontru po levoj strani, a na ulasku u kazneni prostor Olbrajton ga je oborio i sudija Erikson je pokazao na belu tačku!

Biće polemike oko ove situacije, s obzirom da je start bio van linije kaznenog prostora.

Bilo kako bilo, Grizman je odlično izveo jedanaesterac, savladao Kaspera Šmajhela i Atletiko je poveo sa 1:0.

Deset minuta kasnije nova pretnja golu gostiju. Ovoga puta Koke je pokušao sa preko dvadeset metara, ali lopta je završila tik pored leve stative Šmajhelovog gola.

U 60. minutu meča sporna situacija i u kaznenom prostoru Atletika. Marez je bio u prodoru, a posle manjeg kontakta sa Gabijem je pao, tražio najstrožu kaznu, ali se sudija ovoga puta nije oglasio.

Dva minuta kasnije je Fernando Tores bio u obećavajućem napadu, ali se u trenutku kada je želeo da šutira okliznuo i lopta je završila daleko od gola Šmajhela.

Do kraja meča, ekipa Dijeg Simeonea je imala inicijativu, napadala, gosti su bili bezopasni, ali su se umešno branili, ne dozvolivši Madriđanima da steknu ubedljiviju prednost.

I jedni i drugi mogu da budu zadovoljni večerašnjim ishodom, a od revanša očekujemo da bude mnogo zanimljiviji.

Atletiko: Oblak, Huanfran, Savić, Godin, Filipe Luis, Saul Nigez, Gabi, Koke, Karasko (Korea od 65.), Grizman, Tores (Tomas od 75.)

Lester: Šmajhel, Simpson, Benaluan, Hut, Fuhs, Marez, Drinkvoter, Ndidi, Olbrajton, Vardi (Slimani od 77.), Okazaki (King od 46.).