nedelja 26.08.2018.
23:33

Turski klub je doživeo poraz u današnjem meču protiv Antalije.

Epa/Tolga Bozoglu

Bešiktaš je poražen na svom terenu. Antalija je bila bolja ukupnim rezultatom 3:2, a interesantno je da je ovo prvi poraz nakon čak 45 ligačkih utakmica kod kuće!

Oni su u tom periodu ostvarili čak 38 pobeda i samo sedam remija, a sada su prvi put nakon više od dve godine poraženi na domaćem terenu u ligaškoj utakmici.

Ovaj podatak dovoljno govori koliko će Partizanu biti teško u revanš utakmici, koja se igra u četvrtak, a domaćin će biti Bešiktaš. Prva utakmica u Beogradu je završena rezultatom 1:1.

Bešiktaš je dominirao u celoj utakmici, ali je Antalija u prvom poluvremenu uputila 4 udarca u okvir gola i čak tri su završila u mreži domaćina. Negredo je u 26. minutu postigao jedini gol u prvom poluvremenu za Bešiktaš.

Na početku drugog poluvremena, Pepe je postigao gol za 3:2, ali uprkos i daljoj dominaciji domaćina, gosti su uspeli da zadrže prednost i da ostvare vrlo bitnu pobedu.

Partizan će pokušati iznenadi turski klub koji je definitivno favorit u ovom dvomeču i ima postignut gol u gostima. Ipak, vidi se da je Bešiktaš u krizi, sam način na koji su prošli Lask u prethodnoj rundi (golom u poslednjim trenucima meča) i ovaj prekid rekordnog niza daju za pravo navijačima "Crno-belih" da mogu do Lige Evrope.