Tim iz Čempionšipa umalo zaustavio "Građane", Aguero spasilac!

utorak 09.01.2018.
22:39

Mančester siti je uspeo da savlada Bristol na svom terenu u prvom meču polufinala Liga kupa.

EPA-EFE/Nigel Roddis

Liga kup se bliži kraju, a danas su se u prvom polufinalu sastali Mančester siti i Bristol, ekipa koja je u prethodnom kolu izbacila iz daljeg takmičenja Mančester junajted.

Pobednik je odlučen u poslednjim minutima meča, bilo je 2:1, u okviru prvog meča polufinala Liga kupa.

Inače, ovaj kup se igra tako što se do polufinala igrala samo jedna utakmica, a nakon toga u polufinalu se igraju dve. Drugi meč Bristola i Mančester sitija se igra 23. januara.

Bilo je jako zanimljivo, gosti su stigli danas do prednosti od 1:0 pred sam kraj prvog dela igre, Rid je bio strelac iz penala, a domaći su sve više pritiskali kako je meč odmicao.

Igrali su domaći u veoma jakom sastavu, ali nije pomoglo protiv gostiju koji su danas bili sjajni u odbrani.

Ipak, igrao se 55. minut kada je kapiten Sitija na današnjem meču, Kevin De Brujne, uzeo loptu na svojoj polovini, pretrčao 50-ak metara, dodao do Sterlinga, usledio je povratan pas i izjednačenje na 1:1, Belgijanac je nastavio da teroriše protivničke odbrane.

Sjajne šanse su imali Sterling i Sane do kraja utakmice, mogao je i De Brujne da se baš proslavi danas, ali je i njegov udarac otišao pored gola.

Ipak, kada su svi očekivali kraj, na scenu je stupio Serhio Aguero, argentinski fudbaler je uspeo da postigne gol glavom, iako je verovatno bio najniži igrač u šesnaestercu. Asistenciju beležimo Silvi.

Bristol ima popravni, pokušaće 23. januara da iznenadi sjajne "Građane".

Drugi par polufinala čine Arsenal i Čelsi, oni se sastaju sutra.