TSL: Bešiktaš drži korak, tandem Negredo - Babel pokorio Trabzon

ponedeljak 05.03.2018.
21:57

Aktuelni šampion Turske odneo je sva tri boda sa gostovanja Trabzonu i zadržao korak za vodećim ekipama Super lige.

Epa/Jose Coelho

Poslednja utakmica 24. kola turske Super lige odigrana je na severoistoku zemlje gde su se sastale ekipe Trabzona i Bešiktaša.

Šampion Turske slavio je rezultatom 2:0 (0:0) golovima Rajana Babela u završnici meča i tako zadržao korak za vodećim Galatasarajem i Bašakšehirom.

Istanbulski "Orlovi" mučili su se sve do završne faze utakmice a onda je na scenu stupio tandem Negredo - Babel koji je u razmaku od sedam minuta srušio Trabzon.

Španski internacionalac bio je asistent kod oba gola, a ulogu egzekutora preuzeo je Rajan Babel. Prvi gol Holanđanin je dao nakon duplog pasa sa Negredom na gol aut liniji, dok je u 78. minutu Španac proigrao Babela i spojio ga sa golom pa nije bilo prostora za grešku u realizaciji.

Duško Tošić je proveo svih 90 minuta na terenu i tako učestvovao u trinaestoj pobedi Bešiktaša u turskoj Super ligi.