"Ubica Madriđana" nastavlja da "melje", Lil golovima u 99. i 101. rešio derbi severa Francuske

23:04

I Lans pao pred Lilom.

@RCLens
@RCLens

Fudbaleri Lila pobedili su Lans u gostima sa 2:0, u utakmici devetog kola francuske Lige 1.

U pitanju je bio duel između ljutih i bodovno poravnatih rivala sa severa Francuske, Lil je na teško gostovanje stigao posle velike pobede protiv Atletika u Madridu u Ligi šampiona, prethodno je u istom takmičenju savladao i Real, a večeras za borbeni i čvrsti Lans nije imao rešenje sve do devetog minuta sudijske nadoknade vremena.

Tada je dobio penal, koji je raspucani kanadski napadač Džonatan Dejvid pretvorio u pogodak, za vođstvo od 0:1

Tu nije bio kraj, Lans je krenuo po izjednačenje, ali je 120 sekundi kasnije morao da još jednom vadi loptu iz svoje mreže.

Ofanzivac iz Gvineje Mohamed Bajo je postavio konačnih 0:2 u 101. minutu ovog meča.

Lil se nakon kasnog trijumfa u Lansu probio na četvrto mesto na tabeli sa 17 osvojenih bodova.

Lans je posle pet vezanih remija i jedne pobede, zabeležio poraz i sada je peti sa tri boda manje od večerašnjeg rivala.