Van Persi bacio 'De Kujp' u delirijum

Autor: Boban Filipović
četvrtak 08.02.2018.
23:14

Ni ceo minut mu nije bio potreban da postigne prvi gol od kako se vratio u klub svog detinjstva.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Fejenord je na utakmici u sklopu vanrednog 22. kola Eredivizije ubedljivo savladao Groningen sa 3:0 pred svojom publikom, a trijumf je zasladio povratnk u klub Robin Van Persi.

Đovani Van Bronkhorst ga je uveo u igru u 78. minutu meča, a on u prvom napadu u kom je učestvovao zatresao mrežu.

I to veoma efektno, posle duplog pasa sa Tornstrom i maestralnog "boca" kojim je "ubio dve muve" - izbacio jednog protivničkog igrača iz igre i stvorio sebi dobru poziciju za šut.

Golčinu najboljeg strelca u istoriji holandske reprezenatcije pogeldajte OVDE.

Inače, vodeći gol za 'Roterdamse' postigao je Tornstra u 53. minutu, a drugi St Huste deset minuta kasnije.