nedelja 31.03.2019.
22:27

Još jedan od derbija 29. kola Serije A odigran je večeras na ''Meaci''.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Koliko su obradovali svoje navijače pobedom u prošlom kolu nad Milanom (3:2), toliko su ih fudbaleri Intera večeras razočarali.

''Neroazuri'' su na ''Meaci'' poraženi od Lacija sa 1:0 u meču 29. kola Serije A i propustili priliku da se dodatno učvrste na trećem mestu na tabeli posle jučerašnjeg poraza Milana u Đenovi od Sampdorije.

Ovako, ostali su na samo dva boda prednosti u odnosu na gradskog rivala, dok je Lacio ovom pobedom preskočio na tabeli svog najvećeg rivala, ekipu Rome.

Junak utakmice bio je naš reprezentativac Sergej Milinković-Savić, koji je u 13. minutu postigao gol odluke. Sve se dogodilo posle centaršuta Luis Alberta sa leve strane, a Sergej je na drugoj stativi zahvatio glavom tu loptu i prosledio je u mrežu.

Bilo je do kraja meča još nekoliko odličnih prilika na obe strane, pogotovo u finišu prvog poluvremena. Sergej Milinković-Savić je u 42. minutu iznudio slobodan udarac koji je odlično izveo Luis Alberto, a Bastosov šut glavom je sjajnom intervencijom ukrotio Samir Handanović.

Minut kasnije, Balde Keita je na drugoj strani propustio priliku za izjednačenje, Strakoša mu je odbranio udarac, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena novu priliuku za Lacio propustio Luis Alberto.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI
Sergej Milinkovic Savic

Početkom drugog poluvremena, Handanoviću je propretio i Kaisedo, a u 65. minutu Politano je bio blizu izjednačujućeg pohgotka.

Do kraja Inter je imao inicijativu, pokušavao da makar izbegne poraz, ali su Rimljani znali da sačuvaju minimalnu prednost i tako ostvarili velika tri boda.

Milinković-Savić je na terenu proveo svih 90 minuta, a utakmicu su na ''Meaci'' gledali i Mauro Ikardi i njegova ''lepša polovina'' Vanda Nara.