subota 23.01.2021.
20:24

Drugi uzastopni ubedljiv poraz Herte na svom terenu.

Beta/Carmen Jaspersen/dpa via AP

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 18. kola nemačke Bundeslige, Verder je kao gost savladao Hertu u Berlinu rezultatom 4:1.

Timu iz Bremena ovo je peta pobeda u sezoni kojom se probio na 12. mesto na tabeli sa 21 bodom, a Herta je ostala na 14. mestu sa 17 osvojenih bodova. Herta je u poslednje četiri utakmice osvojila samo bod, a ovo joj je drugi uzastopni poraz na svom terenu, posle poraza od Hofenhajma (0:3) u prošlom kolu.

Vođstvo gostima doneo je Zelke iz jedanaesterca u desetom minutu, a deset minuta kasnije dosuđen je penal i na drugoj strani, ali Kunja nije uspeo da ga realizuje.

Na isteku prvih pola sata igre, Toprak je duplirao vođstvo Verdera, a nadu domaćima vratio je Kordoba u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Međutim, drugo poluvreme proteklo je potpuno u znaku gostiju, koji su preko Bitenkura u 57. i evrogolom Sardženta u 77. minutu stigli do ubedljivog trijumfa. Akter pobede Verdera svih 90 minuta bio je i srpski defanzivac Miloš Veljković.