Verona "petardirana" u Bergamu za 34 minuta, Atalanta bez milosti

subota 26.10.2024.
22:46

Ovaj tim nekad zaista izgleda kao prava "mašina".

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Ispromašivala se Atalanta "za sve pare" na utakmici Lige šampiona protiv Seltika pre tri dana, a ceh za to je večeras platila nesrećna Verona, koja je "do nogu" potučena u Bergamu rezultatom 6:1, u sklopu devetog kola Serije A.

Izabranici Đanpjera Gasperinija su silovito krenuli i već posle 34 minuta igre vodili sa neverovatnih 5:0.

Gosti posle 15 minuta nisu znali šta ih je snašlo, pošto su De Ron u šestom, Retegi u devetom i De Ketelar u 14. pogađali za 3:0.

Potom je usledio i šou Ademole Lukmana i njegova dva pogotka u 29. i 34. minutu.

U 42. minutu je Verona uspela sa smanji preko Sara.

Retegi je u 69. minutu povisio na 6:1 i tu se aktuelni šampion Lige Evrope zaustavio.

Ekipa iz Bergama je sada četvrta na tabeli sa 16 bodova, dok je Verona 15. sa devet bodova na svom kontu.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić je u 56. minutu ušao u igru umesto Lukmana, a Darko Lazović je za Veronu igrao od 46. minuta, kada je zamenio Kopolu.