Vila ostavila "Lisice" na dnu

Autor: Boban Filipović
nedelja 07.12.2014.
18:56

Iako je Lester poveo u Birmingemu nije uspeo da se spase novog poraza, trećeg u nizu, devetog u sezoni. Povratak Kristijana Bentekea ima blagotovrno dejstvo za ekipu Pola Lamberta koja je vezala drugi trijumf.

Beta/AP Photo/PA, Nick Potts

Poslednji nedeljni meč u okviru 14. kola Premijer lige odigran je na "Vila Parku", gostovao je fenjeraš Lester.

Dobro je počelo za 'Lisice' povele su golom Argentinca Leonarda Uloe, ali isto kao pre nekolikao dana kada su izgubili kod kuće od Liverpula, prošli su i danas u Birmingemu.

Vođstvo gostiju trajalo je tek tri-četiri minuta kada Aston Vila dolazi do izjednačenja.

Vestvud je odlično centrirao iz slodonog udarca, Kiran Klark je najviši u skoku i rezultat je poravnat.

Do odlaska na odmor nije bilo većih uzbuđenja, a na samom startu igre u nastavku Tom Kleverli se našao u odličnoj prilici da donese vođstvo domaćinu, ali tuče preko gola.

Aston Vila je bolji rival na terenu, Benteke i Agbonlahor su bili blizu postizanja gola, Lester je tek pokatkad zapretio, mada je u jednoj situaciji Guzan bio u ulozi spasioca posle pokušaja Vuda.

Ipak, Lambertovi puleni uspevaju da postignu gol 20 minuta pre kraja, Benteke je proigrao Alana Hatona koji pogađa mrežu - 2:1.

Domaćin nastavlja da napada i da još jednim golom reši sve dileme, šanse se ređaju, ali rezultat se ne menja.

Otežavajuća okolnost za Lester je i crveni karton Končeskog u 80. minutu, gosti mogu da budu zadovoljni što do kraja nisu primili još koji gol.