Vili se sprema katastrofa, Sitijev "poker" za poluvreme!

nedelja 12.01.2020.
18:16

Siti ubedljiv u Birmingemu

EPA-EFE/PETER POWELL

Zavesu na 22. kolo spuštaju Aston Vila i Mančester siti na "Vila parku", a Gvardiola je od starta na teren poslao dva napadača, pa se moglo naslutiti da se domaćin neće dobro provesti. Aktuelni prvak Engleske nakon 45 minuta vodi sa 4:0.

U nastavku pogledajte postave obe ekipe.

Mančester siti: Ederson, Kanselo, Stouns, Fernandinjo, Mendi, De Brujne, Rodri, D. Silva, Marez, Aguero, G. Žesus

Aston Vila: Njiland, Konsa, Mings, Haus, Elmohamadi, Drinkvoter, D. Luiz, Hurihejn, Tejlor, Griliš, El Gazi

Nemilosrdno su od starta krenuli "Građani", da bi bunker Aston Vile probili u 18. minutu. Briljantan prodor Mareza po desnoj strani, prišao je na par metara od gola rivala i potom matirao Njilanda za 1:0.

Samo šest minuta kasnije, Drinkvoter je olako izgubio loptu pred svojim golom, lopta je stigla do Mareza, koji postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:0.

Već u 28. minutu je bilo 3:0 za goste, karakteristična bomba Kuna Aguera sa ivice kaznenog prostora, Njiland je bio nemoćan.

U poslednjim trenucima prvog dela igre se u listu strelaca upisuje i Gabrijel Žesus za 4:0.