petak 11.12.2020.
22:33

Veče u znaku Holanđana.

EPA-EFE/FABIAN BIMMER

Fudbaleri Volfsburga pobedili su na svom stadionu ekipu Ajntraht Frankfurta rezultatom 2:1 (0:0), u 11. kolu Bundeslige.

Heroj Volfsburga je bio Fot Fegorst koji je postigao oba pogotka, dok je vođstvo Ajntrahtu doneo Bas Dost.

Ajntraht je poveo golom Dosta iz penala u 62. minutu, ali je finiš pripao domaćima.

U 76. minutu Fegorst je takođe bio precizan sa bele tačke, da bi u 88. postigao svoj deveti pogodak ove sezone za pobedu Volfsburga.

Zanimljivo, Volfsburg je i dalje neporažen tim ove sezone, ali zbog šest remija i 21 bodom zauzima četvrtu poziciju.

S druge strane, ovo je tek drugi poraz Ajntrahta, koji je usput bez pobede još od početka oktobra, pa je ovo bio praktično duel "kraljeva" remija.

Ajntraht je deveti sa 13 bodova, ima po dve pobede i poraza i čak sedam remija, a za tim iz Frankfurta je i večeras ceo meč odigrao Filip Kostić.