Završnica za infarkt na 'Emiratima', Arsenal je drugi na tabeli!

Autor: Boban Filipović
nedelja 22.01.2017.
17:18

Barnli u sudijskoj nadokandi došao do izjendačenja sa 'bele tačke', ali su 'Tobdžije' u poslednjim sekundama uzvratile istom merom na kraju slavile.

BETA/AP Photo/Frank Augstein

Barnli je dugo uspešno odolevao napadima 'Tobdžija' na 'Emiratima', junački su se borili puleni Šona Diša, ali je njihov bedem popustio posle sata igre.

Škodran Mustafi je doveo Arsenal u vođstvo posle kornera koji je izveo Mesut Ozil. Albanac sa nemačkim pasošem je bio najviši u skoku i glavom pogodio malu mrežu.

Pet minuta kasnije 'Tobdžije' ostaju sa desetoricom, novi crveni karton Granita Džake, već tada se naziralo da nas čeka ludački finiš utakmice.

Tako je i bilo, u trećem minutu sudijske nadoknade Fransis Kokelan je napravio izuzetno glup penal, a Andre Grej sa 'kreča' izjednačio na 1:1.

Međutim, to nije bilo sve. U 97. minutu meča Aleksis Sančez je uputio centaršut pred gol Barnlija, Loran Košćelni je bio u ofsajdu koji nije signaliziran, ali u trenutku kada je krenuo da se pokloni dobio je krampone u lice i sudija Mos bez mnogo premišljanja pokazuje na belu tačku.

Aleksis Sančez
je šmekerski bocnuo penal, 'Panenkom' postavio konačnih 2:1 i doneo tri boda Arsenalu.

'Tobdžije' su sada druge na tabeli, zaostaju pet bodova za liderom Čelsijem koji danas na svom 'Stamofrdu' čeka Hal Siti.

59 Komentara

Realan tip
Monday, 23.01.2017
01:02

Ofsajd Koselnog. Dzaka je balvan koji se jednom radja.

bebel
Sunday, 22.01.2017
23:12

Taj Džaka je zaista neuračunljiv igrač. Utakmicu koju je samo rutinski trebalo privesti kraju, svojim nepromišljenim startom pretvorio je u triler. I ovo mu nije prvi put, u zadnje dvije godine dobio je pet crvenih kartona. On je slučaj za psihijatra.

scofield
21:32

Objasnite ovom Dzaki da igra fudbal vise!! Ili neka ga zaposle u mesaru, Matijevic place za ovakvi

Everton FC
20:16

Zalosno je sudjenje jer u Cempionsipu ima boljih sudija od Mosa. Totenhem na svojoj prorodnoj poziciji, bilo kojoj iza Arsenala

ManUtd1993
20:15

arsenal sad u narednih nekoliko kola ima sansu da se odlepi imaju lake rivale...barnli pokazao da zasluzuje mesto u premijer ligi,sudije u pl losije od nasih...

brekbaCh
23:10

Gostuju na Stamford Bridzu bajo, tu redovno dobijaju po par komada.

vojin denic
Tuesday, 24.01.2017
00:39

I oni su bajo dobili par komada

Jens Lehmann
20:07

Citam komentare i bas mi je drago sto se nerviraju ovi navijaci junajteda,celzija i koga god ovde zbog ofsajda....Arsenal je zasluzio malo srece,a izuzetno mi je drago sto ce onaj Mos da ide u cempionsip malo da sudi :))))

stevan_vasic90
20:02

Kako je moguće da najbolje organizovana liga, liga u kojoj se vrti najviše novca, liga koja je najzanimljivija i najneizvesnija, ima najgore sudije? o.O

Ars33
19:49

Ja ne znam sto toliko navijace Chelsea smeta Arsenal,ah , pa naravno ,kompleksi su cudo!!

brekbaCh
23:11

Ovo je biser godine :D

MANUTD
13:17

Nije, primetan je kompleks nize vrednosti jer stvarno zelite i isticete neko poredjenje sa najvecim klubovima na ostrvu. Junajtedom i Arsenalom.

djomla1990CFC
19:36

Auuu zar je realno da im se onako pokloni gol?Eto sta sve rade sudije u ovoj ligi..Produzi utakmicu 7 minuta,a pitanje da li je trebalo produziti vise od 4.I eto u 97oj arsenal dadne gol.A druga stvar,cist ofsajd prije tog penala,i sudija naravno ne vidi.I glavni i pomocni sudija ostetise barnli!?Ove sudije su zasticene ko bijeli medvjedi,ali bi bilo realno za ovakvo sudjenje da dobijaju zestoke kazne!Nadam se da ce se to i dogoditi ovoj petorci!

Kapitalac
19:58

Kos se u stotinki sekunde povukao iz ofsidea. Tesko je to vidjeti , a penal je postojao. Čista gol šansa. Realno da realnije ne može biti.

Mario Erdeg
11:50

Iz tvog komentara bi se dalo naslutiti da je sudac produzio 7 minuta da bi dao Arsenalu priliku za pobjedi, ali zaboravljas da u trenutku kad je donio tu odluku( poprilicno opravdano jer je bilo 2 zastoja duza od 2 ili 3 minute plus 6 izmjena) je Arsenal vodio 1:0 i igrao s igracem manje, pa produzetak igre sigurno nije odgovarao Arsenalu

Petar Petrovic
18:50

Arsenal zasluzio pobjedu. Ali sudija moj sudija: penal nad Mustafijem? crveni Džaka a nije kad zadnji igrač ruši Ozila? penal za Barnli može biti jedino ako je i ovo nad Mustafijem ali opet hajde bio je, zatim isključenje Profe? i na kraju ofsajd i penal za Arsenal koji je morao biti i crveni onda... 7 penala protiv Arsenala ove godine... Mos dva meča oba isključio Džaku valjda će ga poslati kod kolege Dina da zajedno rade u čempionšipu... COYG!!!

Adnan
18:33

Da je Junajted dobio utakmicu na ovakav nacin,mislim da bi doslo do vandalizma neviđenih razmjera.

NIKE
19:33

Dobio je neki dan protiv West Hama, još skandaloznije od ovoga.

Adnan
20:23

Ima li ko realan na ovom sajtu,a da dadne neku konstruktivnu kritiku?Da nije bilo crvenog Feguliju,dobio bi ga Kujate,i Junajted bi i dalje dobio utakmicu.nBez ofsajda u zadnjoj minuti utakmice,Arsenal gubi 2 boda.Jel to tako tesko da se razumije?

Матија Станковић
18:33

Mos najgori sudija u istoriji fudbala! Ocajno sudjenje i na jednoj i na drugoj strani.. 7 minuta produziti utakmicu niti veceg prekida 4 kartona o.O. Nebuloza. Zasluzena pobeda Arsenala na kraju.

Kapitalac
19:59

Sudija realan.

vojin denic
18:28

Preko 20 suteva zasuzena pobeda. Samo da se Velbek malo uihra bice ludilo. Drago mi je sto Dzaku necu da vidim sledecu utakmicu zbog njega je ispalo sve ovo.nIdemoooo Arsenal!!!

18:25

Kakav je mesar onaj Dzaka to nije realno, Sudije naravno opet katastrofa, i opet u našu korist, penal jeste bio, ali je Koscelni bio u ofsajdu, i otkud 7 minuta da se produži utakmica 4-5 min maksimalno. Svaka čast Barnliju, bore se kao lavovi, jeste i da ubise, ali svaka im čast, danas im je sudija oteo bod. A za mesara nemam riječi.

20:19

Prvo, crveni prestrogo dosudjen, drugo, penal nad Mustafijem nije sudjen, trece, ako ono nad Mustafijem nije penal, onda nije ni ono za Barnli. Sve u svemu, Arsenal tradicionalno vise ostecen.

23:47

Ma kakav prestrogo dosudjen crveni? Išao otvorenim djonom na nogu, na loptu uopšte nije imao namjeru da ide, čisti krvnčki start jednog običnog mesera, čišći crveni od ovog nema. Ja bi mu dao minimalno 5 utakmica. Zbog ovakvih mesara i ovakvih startova su se dešavali lomovi poput Eduardovih.

18:24

ČIST OFSAJD! Nikad više para a nikad gorih sudija. Ovo je sramota, pod hitno uvest tehnologiju.

Carina
18:23

Arsenalu ove sezone poklonjena 4 boda samo protiv Barnlija. Videcemo da li ce biti kaznjen Venger zbog guranja Tejlora. Mos da isprati Rajlija u cempionsip. Steta sto ce Dzaka biti suspendovan protiv Celsija, mogao je da dobije crveni protiv nas.

20:21

Jel' se zezas ili ozbiljno pricas? Ako ozbiljno pricas, bice da si pristrasan i da si izgubio svaki kredibilitet.

14:54

Mislim na ceo tvoj komentar. Mos jeste imao smesne odluke, ali sve na stetu Arsenala, a ako stvarno mislis da kramponi u lice nije penal, onda stvarno ne znam sta vise da ti kazem. I da, kako komentarises onaj Alonsov start? Ja bih rekao da su Celsiju poklonjena dva boda, zar ne?

Carina
23:24

Sta tacno? Da je Mos imao smesne odluke? Da je Arsenalu poklonjen penal u 98. minutu kao sto je poklonjen gol Koselnog u prvoj utakmici protiv Barnlija kad je rukom iz ofsajda dao gol? Ili to sto mislim da bi za Celsi bilo bolje da igra smesni dzaka protiv nas?

Carina
23:24

NIKE
18:22

Vi ljudi stalno trolujete Vengera, a on drugi na tabeli, plasirao se u 1/8 finala LŠ, istina zaostaje za Konteom, ali je isto tako ispred Pepice i Mourinha koji su potrošili 4 puta više od njega prošlo ljeto i vidite i sami gdje su. Da ne govorim o stalnim povredama što mu uništaju tim. In Venger we trust!

MANUTD
19:39

Covece, Venger je na toj klupi vec 20 godina. Ispratio je sve moguce igrace i trenere za to vreme. Pritom je u svoj tim ulozio mnogo vise nego Murinjo i Gvardiola u svoje timove.

MANUTD
13:02

@Sta sam se nalupetao? Koliko su Vengera kostali Ozil, Sancez, Mustafi, Velbek, Volkot, Kazorla, Monreal, Koscelni, Ceh, Dzaka, Remzi, Ziru i svi ostali?

scofield
21:28

sta se nalupeta

MultiMagic
21:21

On se uvek plasira u nokaut fazu i vrlo brzo ispadne, cetvrtfinale premija. Drugi na tabeli je trenutno, ali pitanje je gde ce biti na kraju, ako bude cetvrto mesto sto je navika takodje premija. Pep i Murinjo naravno da su trosili ( Pep vrlo losa pojacanja ) kada hoce da - Pep napravi ekipu po svom ukusu, Murinjo doda nekoliko igraca koji nisu treca klasa. I jedan i drugi bi sa timom kao sto je Arsenal bili mnogo bolji od Profesora koji odavno nema neki veliki rezultat sa kojim moze da se pohvali, narocito bi Pepu legla ova ekipa. Za povrede je kriv velikim delom Venger, njegov je problem i njegova je odgovornost kada ima vise igraca kod doktora nego na terenu, nije kao da on nema srece, ne postoji tu srecu ( osim u manjem broju slucajeva koji je zanemarljiv ), postoji dobar i los skauting, dobar i los medicinski tim, dobar i los izbor trenera.