''Ludi'' derbi, Partizan u šoku, Zvezda na pragu titule!

nedelja 03.05.2015.
18:54

Nova pobeda Zvezde u finalu plej-ofa, ovog puta posle velikog preokreta protiv Partizana!

okcrvenazvezda.com

U uzbudljivoj, dramatičnoj utakmici, prepunoj preokreta, odbojkaši Crvene zvezde ponovo su savladali danas, pred oko 350 gledalaca, ekipu Partizana i tako stigli na prag osvajanja titule, jer sada je 2:0 za Zvezdu u pobedama!

Crveno-beli su ovog puta slavili sa 3-2, po setovima 17-25, 21-25, 25-20, 25-17 i 17-15!

Za razliku od prve utakmice, Partizan je od samog starta zaigrao bolje, ubedljivo je dobio prvi set sa 25-17, a u sličnom ritmu nastavio je i u drugom setu gde je Zvezda za nijansu pružila jači otpor.

I u najvećem delu trećeg seta su crno-beli imali stvari pod kontrolom. Na ulasku u finiš ovog dela igre, vodili su sa 19 -17 i izgledalo je da je kraj utakmice veoma blizu.

Međutim, onda počinje neverovatna Zvezdina serija od 7-0, Partizanu nisu pomogla ni dva tajm-auta trenera Vladimira Vasovića i na kraju - 25:20 za Zvezdu u trećem setu.

Osvojeni treći set dao je dodatni stimulans crveno-belima da nastave u istom ritmu. Sjajno su započeli i četvrti set, brzo stekli ubedljivu prednost od 10-4, pa 12-6.

Tek tada sledi period bolje igre Partizana, koji pravi svoju seriju za izjednačenje na 13-13. Međutim, Zvezda opet uzvraća, ponovo stiče značajnu prednost koju je do kraja seta samo uvećala do konačnih 25-17.

Prema tome, nova drama u derbiju, peti set ponovo odlučuje pobednika!

Nadali su se navijači Partizana da će se njihovi ljubimci trgnuti iz letargije, ali kako je meč odmicao, bili su sve nesigurniji, nervozniji, što trener Vasović nikako nije uspevao da promeni.

Zvezda je i peti set bolje počela, ponovo je brzo stekla osetnu prednost, od 7-3, pa 9-5, da bi Partizan vratio kakvu-takvu nadu, sa naredna dva poena za 9-7.

Ali, Partizan se tu ne zaustavlja, njegova serija je tek počela i nedugo zatim, veliki preokret crno-belih - 13:11!

Činilo se da je Partizan u nezadrživom naletu, ali tako nisu mslili u Zvezdi, čiji odbojkaši nalaze snage za novo izjednačenje - 13:13, pa 14:14!

Igra se na razliku, ali ne zadugo, Zvezda zadaje završni udarac Partizanu - 17:15, za 2-0 u finalnoj seriji!