Srbija trostruki uzastopni olimpijski šampion, ali se sadašnji vaterpolo ne dopada Dejanu Saviću!
Legendarni trener nije zadovoljan pravcem kojim ide ovaj sport.
Povezane vesti
Nova pravila ne odgovaraju "delfinima", Savićeva Crna Gora prejaka za olimpijskog šampiona!
Stevanović promešao karte pred Bukurešt, šansa igračima sa šireg spiska
Veseli se, srpski rode - delirijum na dočeku sportista ispred balkona
Ubovića sačekao poseban transparent: "Hoću samo tatu i zlato iz Pariza"
Vaterpolo reprezentacija Srbije nedavno je po treći put uzastopno osvojila Olimpijske igre.
Nekadašnji selektor "delfina" Dejan Savić presrećan je zbog uspeha srpskog nacionalnog tima, ali mu se ne dopada kvalitet vaterpola koji je prikazan na Olimpijskim igrama u Parizu.
"Svi ste gledali Olimpijske igre i prema mom mišljenju bio je sjajan turnir. Uvek se radi o osam timova koji mogu da budu na visokom nivou i da osvoje zlato, srebro ili bronzu, ali na ovom olimpijskom turniru bilo je 10 timova. Ali nivo veštine bio je na niskom nivou, kao i pre. Mogu da se slažem sa pričom o suđenju i da je na muškom turniru bilo katastrofalno do polufinala, ali način na koji se igra... Od pozicije 'jedan' do pozicije 'pet', gledajući i to šta se događa na centru, sve je čekanje na igrača više ili manje i svi čekaju da šutiraju iz faula. Sve mora da se promeni od početka. Od detinjstva i rada sa igračima kada imaju 10 ili 11 godina. Moraju da plivaju, moraju da prodiru, jer nove generacije shvataju i uče ovaj način igre i za 10 godina biće gore nego sada. To je problem", smatra Savić.
Prema njegovom mišljenju nešto mora da se menja u trenažnom procesu i to počevši od najmlađih uzrasta.
"Od federacije do federacije možete promeniti pravila. U Srbiji možemo da promenimo pravila za igrače do 12 godina, ali i globalno se mogu promeniti pravila, u saradnji svih instanci. Ovaj turnir je bio sjajan, ali nisam video veštine kao pre. Perone, Deneš Varga, to su bili veoma vešti igrači, ali toga nismo videli u Parizu. Imamo problem sa isključenjima centra bez lopte, ne znam kako to da rešimo. I mislim jedno - da ako želite da promenite veštine igrača, to morate da radite od detinjstva", jasan je Savić, koji smatra da se treneri i igrači ništa ne pitaju.
"Ako se vratimo malo u istoriju, na Olimpijske igre u Moskvi, kada su poslednji put bilo 11 igrača, a to je pre 44 godina. Vaterpolo se promenio od tada minimum 10 ili 12 puta. Ja sam ovde mlad trener i moram da pitam zašto nikad ne pitaju trenere kada menjaju pravila? To je problem. I posebno, niko ne pita igrače kako se osećaju. Imali smo tri velika takmičenja u poslednjih osam meseci i niko ih ne pita kako se osećaju. Siguran sam da će Perone sve objasniti", objasnio je on.
0 Komentara