subota 27.07.2024.
19:30

Egipat eliminisao Uzbekistan.

Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

Fudbaleri Ukrajine i Egipta zabeležili su pobede u drugom kolu olimpijskog turnira.

Ukrajina je pogotkom Krasnopira u devetom minutu sudijske nadoknade vremena savladala Maroko sa 2:1 u Sent Etjenu i napravila pravi haos u grupi B.

Kriskiv je prethodno pogodio za Ukrajince u 22. minutu, a izjednačio je Rahimi iz penala u 64. minutu.

Ranije danas je Argentina u ovoj grupi pobedila Irak sa 3:1, pa sada sve četiri selekcije imaju po tri boda uoči poslednjeg kola.

U njemu će se sastati Ukrajina - Argentina i Maroko - Irak.

U grupi C je Egipat u Nantu pobedio Uzbekistan sa 1:0. Strelac je bio Ahmed Kuka u 11. minutu.

Španija je danas bila bolja od Dominikanske Republike sa 3:1 i sa šest bodova je već u četvrtfinalu. Egipćani imaju četiri boda, Dominikanci jedan bod, dok je Uzbekistan bez bodova i bez šansi da prođe dalje.

U poslednjem kolu igraju Španija - Egipat i Uzbekistan - Dominikanska Republika.