20:35
Izvor: Sportske.net, Beta

Svet dobio novu vladarku na 100 metara slobodno.

AP Photo/Petr David Josek

Australijska plivačica Moli O'Kalagan osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom na svetskom prvenstvu u Budimpešti.

O'Kalagan je do zlata stigla s vremenom 52,67 sekundi.

Srebrnu medalju je osvojila Švedjanka Sara Sjestroem sa 13 desetinki zaostatka za Australijankom, treća je do cilja stigla Amerikanka Tori Hask s vremenom 52,92 sekunde.

Među prvih pet plasirale su se i Kanađanka Peni Oleksjak i Kineskinja Judži Čeng.

Američka plivačica Lili King osvojila je  zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno.

King je do zlata stigla s vremenom 2:22,41 minuta.

Drugo mesto je zauzela Australijanka Džena Strauč sa 63 desetinke zaostatka, dok je do bronze stigla još jedna Amerikanka Kejt Daglas s vremenom 2:23,20 minuta.

Među prvih pet su se plasirale i Kanađanka Kilsi Loren Vog i Litvanka Kotrina Teterevkova.