Poluvreme - Srbija protiv Hrvatske po sistemu ''toplo-hladno''!

utorak 08.12.2020.
18:55

Srbija loše počela meč, onda su stvari počele da dolaze na svoje mesto, ali u finišu pšoluvremena novi pad u igri našeg tima.

EPA-EFE/HIROSHI YAMAMURA

Rukometašice Srbije večeras igraju odlučujući meč za plasnman u drugu fazu Evropskog prvenstva u danskom Koldingu.

Rival selekciji Ljubomira Obradovića je reprezentacija Hrvatske, a posle prvog poluvremena rezultat je 14:14.

Hrvatska je u prvih desetak minuta igre uspela da stekne blagu prednost, vodila je sa 6:4, kasnije i 8:6, ali potom sledi najbolji period igre reprezentacije Srbije koja pravi preokret i stiže do četiri gola prednosti - 13:9.

U tim trenucima je direktan crveni karton dobila hrvatska krilna igračica Andrea Šimara, koja je laktom udarila Jelenu Lavko po licu. Sudije su odgledale snimak, posle čega su donele ovu odluku, ali umesto da to bude prednost selekciji Srbije, Hrvatska je zaigrala bolje i pred sam kraj poluvremena stigla do izjednačenja na 14:14.

Katarina Krpež je u našem timu za sada najefikasnija sa četiri postignuta gola.