Tiče se i nas - Iznenađenje na startu EP, Island slavio protiv Švedske!

petak 12.01.2018.
19:52

Island predvođen sjajnim Gudmundsonom slavio protiv Švedske, biće veoma komplikovano u našoj grupi!

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Veliko iznenađenje na startu Evropskog prvenstva u okviru Grupe A, Islanđani su savladali Švedsku sa 24:26.

Islanđani su bili bolji na početku, sjajnom odbranom su iznenadili Šveđane, jedne od favorita iz senke na ovom Evropskom prvenstvu.

Poveli su sa 4:0, Gudmundson je najavio sjajnu utakmicu, postigao je dva gola odmah na startu meča. Sigurdson je sa dva gola doveo Islanđane do 2:8, već je postajalo veoma ozbiljno i alarm je bio upaljen u redovima Švedske.

Kada je Gunarson sa 2 gola i Gudmundson sa jednim doveli Islanđane do 5:14, Šveđani su bili u šoku, morali su veoma brzo da reaguju kako bi se vratili u meč.

Bilo je u drugom poluvremenu i 11:20, a u 41. minutu je bilo i 12:22 kada je Gudmundson postigao svoj novi gol.

Tada je usledila serija od 6:0 u korist Šveđana, nisu odustali od pobede, ali je vremena bilo sve manje, pa su Islanđani uspeli nekako da se izvuku i da slave prva dva boda u grupi A u kojoj su još Hrvatska i Srbija.

Na kraju je Švedska stigla i do -2, ali je sve to već bilo kasno.

Gotfridson je bio najefikasniji kod Švedske sa 6 golova, dok je kod Islanda najbolji bio Gudmundson sa 7 postignutih golova.