petak 12.02.2021.
09:01

Srbin se namučio i savladao rivala.

Epa/Srđan Suki

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Australijan opena pošto je savladao Španca Pedra Martineza sa 3:1 u setovima i to posle preokreta - 7:6, 5:7, 1:6, 4:6.

U veoma uzbudljivom prvom setu, Španac je propisno namučio Lajovića i uspeo da osvoji set posle taj-brejka u kojem je bilo 8:6.

Martinez je izgubio dva gema na svoj servis u prvom setu, jedan manje od Srbina što je i pomoglo Lajoviću da dođe do izjednačenja.

Usledila je odlična igra Srbina koji je svom protivniku u trećem setu ostavio samo jedan gem, ali smo ponovo veliku borbu videli i u četvrtom setu koji Lajović dobija rezultatom 6:4.

On će se u osmini finala sastati sa Sašom Zverevim koji je lako savladao Adijana Manarina sa 3:0 u setovima - 6:3, 6:3, 6:1.