Đere u tri seta do polufinala u Kazahstanu

sreda 22.09.2021.
13:15

Atraktivan meč u kom je na kraju slavio Srbin.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se danas u četvrtfinale ATP turnira u Nursultanu, pošto je pobedio Italijana Lorenca Muzetija sa 6:4, 6:7, 6:4.

Đere, 49. igrač sveta je do pobede nad 57. teniserom sveta došao za dva sata i 50 minuta.

Za dobijanje prvog seta srpskom igraču bio je dovoljan brejk u prvom gemu, da bi u drugom delu igre pri rezultatu 5:3 servirao za meč.

Ipak Muzeti je uspeo da se vrati u meč, i taj deo igre je dobio u taj-brejku 3:7.

Đere je u odlučujućem setu brejk napravio u četvrtom gemu, a zatim je tokom tog dela meča vodio sa 5:2.

Italijan je uspeo da vrati brejk, ali je u 10. gemu Đere iskoristio četvrtu meč loptu, za plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu, sedmom nosiocu protivnik će biti bolji iz meča u kojem igraju srpski teniser Dušan Lajović i igrač iz Južne Koreje Sunvu Kvon.