Fonjini namučio Mareja, šampion ipak u osmini finala

Autor: Beta Beta
petak 07.07.2017.
23:02
Izvor: Beta

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je večeras pobedio Fabija Fonjinija iz Italije.

Epa/Gerry Penny

Endi Marej, koji brani trofej, pobedio je 29. tenisera sveta sa 3:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:1, 7:5), posle dva sata i 41 minut igre.

Britanac se propisno namučio protiv borbenog Fonjinija koji je u trećem setu servirao za izjednačenje ali je na kraju morao da se pomiri sa porazom.

Protivnik u sledećoj rundi biće mu Francuz Benoa Per koji je lako u tri seta bio bolji od Ježija Janoviča iz Poljske.

Plasman u osminu finala ostvario je i Kevin Anderson koji je u tri seta bio bolji od Rubena Bemelmansa iz Belgije.

Njegov protivnik će biti poznat u subotu, kada Žo-Vilfred Conga i Sem Kveri nastave svoj meč koji je prekinut zbog mraka.

Rezultat je u toku prekida 2:2 u setovima i 6:5 za Kverija u petom, s tim da je Conga na servisu.